Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_BIEG.jpg

Aktualności

W kościele Eben-Ezer

Noworoczne spotkanie pracowników i wolontariuszy CME

Tegoroczne - doroczne spotkanie pracowników i współpracowników CME odbyło się 6 stycznia w Dzięgielowie. Dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Paweł Gumpert w swoim wystąpieniu nie tylko omówił różne formy ewangelizacji prowadzonej przez CME, lecz również przesłanie wynikające z tegorocznego hasła roku, które winno być osią naszego działania: modlitwa, życie wg. Pisma i zwiastowanie.

Tegoroczna prezentacja dotyczyła akcji "Prezent pod choinkę". Po raz pierwszy przekazano paczki do obozu dla uchodźców na terenie Bułgarii. Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb i dramatu uchodźców lecz zostaliśmy przyjęci i zaakceptowani. Jest nadzieja na dalsze takie akcje, w maju, przy naszym najszerszym wsparciu.

 

Bardzo często bierzemy udział  w imprezach i spotkaniach organizowanych przez CME. Z podziwem patrzymy na podejmowane nowe zadania. Dlatego potrzebna jest nasza modlitwa, ręce i czas, a także wsparcie finansowe.

tekst i zdjęcia
Krystyna i Stanisław
Boczarowie 

 

 

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…