Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje bieżące

Wieńce adwentowe w Ciszy Syjonu

Podwieczorek nie tylko dla pań

W sobotę 1 grudnia w gościnnej Parafii w Miechowicach odbyły się wyjątkowe warsztaty skierowane dla osób z Diecezji Katowickiej.  W przeddzień rozpoczęcia Adwentu uczyliśmy się robić  wieńce adwentowe. Ks. Marcin Brzóska w ciekawej prezentacji podzielił się z nami informacjami na temat genezy powstania wieńca. Miło nam, że tradycja ta jest zwyczajem wywodzącym się z naszego, ewangelickiego kościoła, a obecnie staje się coraz bardziej popularna we wszystkich kościołach chrześcijańskich.

Przed pracami ręcznymi zespół z Miechowic wraz z proboszczem ks. Janem Kurko poprowadził nas w śpiewie adwentowych pieśni.

Warsztaty robienia wieńców przygotowała i prowadziła florystka  p. Joanna Heczko. Każdy z uczestników wykonał swój wieniec według własnego pomysłu z przygotowanych przez p. Asię materiałów. Zapał był duży ale i efekty wspaniałe. Cieszę się, że p. Mariola Fenger zorganizowała tak ciekawą imprezę, której inspiracją był  tak ważny dla nas ewangelików symbol Adwentu.

 

Był to wspaniały czas, w którym mogliśmy sie oderwać od codziennych obowiązków, wysłuchać ciekawej prelekcji,  pośpiewać, porozmawiać ze znajomymi ale też poznać nowe osoby, wypić kawę i zjeść pyszne ciasta przygotowane przez miejscowe parafianki, ale przede wszystkim zabrać swój własnoręcznie zrobiony wieniec do domu, by w każdą adwentową niedzielę skupiać się rodzinnie wokół niego i zapalać świece.

Sylwia Adamus
zdjecia: Sylwia Adamus i
Stanisław J. Boczar