Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje bieżące

W imię Róży - post scriptum

sobota 18. maja - 18:00

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów jedno z wydarzeń będzie miało miejsce w naszym kościele. Będzie to spotkanie promujące wydawnictwo książkowe zawierające teksty wykładów wygłoszonych podczas Seminarium zorganizowanego w ramach cyklu "W imię Róży" - obchodów 500-lecia Reformacji pt. Ewangelicy Ziemii Pszczyńskiej

zob. @muzeum.tychy.pl

Referaty zawarte w wydawnictwie przybliżają historię luteranizmu na obszarze historycznej ziemi pszczyńskiej, zachęcając jednocześnie do głębszego poznawania wiary pod znakiem Róży Marcina Lutra. W publikacji znaleźć będzie można informację m.in. o początkach protestantyzmu na ziemi pszczyńskiej, historii tyskiej kaplicy ewangelickiej, ewangelickiej osady w Hołdunowie i parafii ewangelickiej w Mikołowie.

Uczestnicy spotkania obejrzą także film autorstwa Wiesława Głowacza „Bp Bursche – postać i dzieło" z archiwum TVP 3 Katowice.

Promocja kolejnego Tyskiego Zeszytu Historycznego staje się okazją do przypomnienia obchodów 500-lecia Reformacji współorganizowanych przez Muzeum Miejskie w Tychach i Parafie Ewangelicko-Augsburską pw. Apostołów Piotra i Pawła w Tychach.

Wycieczka

Wystawa

Seminarium

Koncert

Filmowy wywiad

Stanisław J. Boczar