Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Pamiątka poświęcenia kościoła

i dziękczynne święto żniw

Coroczna uroczystość ma zwykle podobny przebieg—w kościele jest więcej ludzi niż w zwykłą niedzielę, cenimy sobie obecność gości z przedstawicielami Władz Miasta i duchownych z pobliskiej parafii. Występują dzieci, śpiewa chór, po nabożeństwie Piknik Parafialny.

Gościliśmy w tym roku nie tylko Andrzeja Dziubę, Prezydenta Miasta, który przybył w towarzystwie Macieja Gramatyki, Wiceprezydentem Miasta ds. socjalnych (który był u nas po raz pierwszy), płk Michała Strzeleckiego, Dowódcy JWK Lubliniec, Sławomira Gurdeka, Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej oraz ks. Bartłomieja Cudziło, wikariusza z pobliskiej Parafii pw. Marii Magdaleny. Była też Pani Jadwiga Halama, Dyrektor Przedszkola nr 8 ZielonyOgród.

Podczas nabożeństwa oprócz dwóch pieśni w wykonaniu parafialnego chóru, dwie kolejne wykonał działający od niedawna zespół młodzieżowy w dość eksperymentalnym składzie.

 

A Piknik, z racji niepewnej pogody, przeniósł się z namiotu do podziemnej salki, która przewidziana początkowo jako wentylatornia, zamieniła się—tym razem—w salkę w której można było zjeść, pogadać i pobyć przez chwilę razem.

zdjęcia: Mateusz Adamus i Stanisław J. Boczar