Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Tyskie Muzeum dzieciom

piątek, 25 października - 15:30

warsztaty architektoniczno-urbanistyczne „Mniejsi mieszkańcy miast" z cyklu „Tychy – TY je kształtujesz"

z wydarzenia na FB

Przed nami drugi z cyklu comiesięcznych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych skierowanego do osób między 9 a 15 rokiem życia. Podczas spotkań prowadzonych przez Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw Sobie Miasto będziemy poznawać miasto i rozmawiać o miejskiej przestrzeni i ich funkcjonowaniu, ucząc młodych ludzi zaangażowania w to, co wokół nich – co sami kształtują i na co mają wpływ.

Wśród nas, w miastach, żyje naprawdę sporo małych mieszkańców – ptaki, jeże, lisy, koty... Nadchodzi zima, podczas której najmniejsi także muszą przetrwać trudny czas mrozów i niskiej temperatury. Aby im to umożliwić, podczas warsztatów uczestnicy zbudują domek dla zimujących na zewnątrz kotów – będzie to także idealny pretekst, aby porozmawiać nie tylko o dziko żyjących zwierzętach, ale również o tym, czym dla budynku jest elewacja, dach, co to jest izolacja, dlaczego budynki się ociepla i jak powstaje styropian.

Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej Blomm, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach (SARP Katowice / Galeria Architektury), związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto.

Na kolejne warsztaty, zatytułowane „Ja – Kreator przestrzeni miejskiej", zapraszamy 23 listopada (sobota), godz. 11.00.

miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Aleksander Krajewski
koszt: 15 zł od osoby (w przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł)
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji: http://bit.ly/2nSotgc

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.