Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Tyski Ewangelik 1(30)/2020

 Tym razem tylko w wersji elektronicznej

Jak dotychczas wszystkie kolejne wydania Tyskiego Ewangelika można było zobaczyć, na naszej stronie internetowej, z pewnym opóźnieniem. Kolejne wydania ukazywały się, gdy następny numer można było otrzymać na stoisku z literaturą. Tym razem jest inaczej. Kolejne, trzydzieste wydanie Ewangelika możecie zobaczyć, na stronie internetowej, od razu. Wydania "papierowego" nie będzie - chyba, że wydrukujecie je sobie sami, na domowej drukarce. wystarczy sciągnąć sobie cały plik Ewangelika i ... wydrukować. Przy okazji nauczycie się - a nie jest to częsta umiejętność w domowych warunkach - drukować broszurę. Taka umiejętność może się przydać zawsze. Choćby w ramach e-Learningu naszych dzieci i wnuków.

Dość gadania. W wydaniu będzie też i o muzyce i o kompozytorze - stąd propozycja włączenia sobie nagrań, które ukryte są w kilku, poniżej umieszczonych linkach. A pod stroną tytułową Ewangelika (jak w nią klikniesz rozwinie Ci się, po dłuższej chwili, całe wydanie) jest umieszczona kolorowa wersja wycinanki dla dzieci - też przeznaczona do wydrukowania na domowej drukarce. 

Chorały z Pasji św. Jana Chorał: "O głowo coś zraniona" z Pasji św. Mateusza Aria na strunie G

  

 

Aby wydrukować gazetkę należy pobrać plik na dysk komputera (zapisz jako), zapisać go, następnie otworzyć go (plik PDF), w parametrach drukowania nacisnąć opcję: Broszura. Inne parametry włączą się automatycznie.

Aby:

  • przeczytać bieżące wydanie Tyskiego Ewangelika wystarczy kliknąć na stronę tytułową widoczną powyżej
  • wydrukować dla siebie bieżące wydanie Tyskiego Ewangelika należy pobrać plik zawierający to wydanie na dysk swojego komputera, a następnie wydrukować w całości lub wybrane strony
  • wydrukować kolorowy plik z pracami plastycznymi dla dzieci należy postąpić podobnie: pobrać plik na dysk komputera (z poniższego obrazka), otworzyć plik PDF, a następnie w parametrach drukowania nacisnąć opcję: Rozmiar (pewnie trzeba wybrać A4).

 

zob. też:
archiwalne wydania 
Tyskiego Ewangelika