Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Wycieczka Śladami Marcina Lutra 2020

10 - 13 września 

@diec.katowicka.luteranie.pl

Każdego roku Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizuje wycieczkę „Śladami Marcina Lutra" dla tegorocznych konfirmantów. Jest to niezwykła okazja do tego, aby poznać kolebkę Reformacji luterańskiej XVI wieku oraz rówieśników z terenu całej diecezji. Wyjazd jest współfinansowany przez zaprzyjaźnione organizacje międzynarodowe.

W tym roku wycieczka odbędzie się w dniach 10-13 września – wyjazd odbędzie się w nocy z czwartku na piątek, a powrót jest zaplanowany w niedzielę ok. 22.00. Miejsca wyjazdu autokarów zostaną podane odpowiednio wcześniej. Ze względu na sytuację epidemiczną liczymy się z tym, że mogą się pojawić trudność z przeprowadzeniem tego wyjazdu, na dzień dzisiejszy jednak nie ma wskazań do odwołania wyjazdu.

Formularz zgłoszeniowy oraz wysokość wpłaty własnej zostanie przekazana przez diecezję parafiom. Zgłaszać należy się do duszpasterza parafii, a on przekazuje zgłoszenie dalej. Potrzebujemy informacji o alergiach, uczuleniach, schorzeniach i chorobach uczestników wyjazdu, które mogą się uaktywnić w trakcie wyjazdu – musimy być przygotowani na szybkie udzielenie pomocy, gdyby zaszła taka konieczność.

Koordynacją i przeprowadzeniem wyjazdu zajmuje się ks. dr Grzegorz Olek, wikariusz parafii gliwickiej – kontakt tutaj.

karta zgłoszenia Wittenberga

zob. więcej: diec.katowicka.luteranie.pl