Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Wycieczka Śladami Marcina Lutra 2020

17 - 20 czerwca 2021

@diec.katowicka.luteranie.pl

Każdego roku Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizuje wycieczkę „Śladami Marcina Lutra" dla tegorocznych konfirmantów. Jest to niezwykła okazja do tego, aby poznać kolebkę Reformacji luterańskiej XVI wieku oraz rówieśników z terenu całej diecezji. Wyjazd jest współfinansowany przez zaprzyjaźnione organizacje międzynarodowe.Ze względu na sytuacją pandemii COVID-19 wycieczka zaplanowana na 10-13 września 2020 została przesunięta na czerwiec 2021 roku. Oznacza to, że w roku 2021 będą wyjątkowo dwa wyjazdy konfirmantów do Eisleben i Wittenbergii - jeden w czerwcu, a drugi we wrześniu. W związku z tym nie będzie potrzeby ponownego zgłaszania dziecka na wyjazd w diecezji.

Konfirmanci konfirmowani w 2020 roku pojadą na wycieczkę 17-20 czerwca, a konfirmanci konfirmowani w roku 2021 pojadą w dniach 9-12 września 2021 - każdorazowo wyjazd odbędzie się w nocy z czwartku na piątek, a powrót jest zaplanowany w niedzielę ok. 22.00. Miejsca wyjazdu autokarów zostaną podane odpowiednio wcześniej.

Formularz zgłoszeniowy oraz wysokość wpłaty własnej zostanie przekazana przez diecezję parafiom. Zgłaszać należy się do duszpasterza parafii, a on przekazuje zgłoszenie dalej. Potrzebujemy informacji o alergiach, uczuleniach, schorzeniach i chorobach uczestników wyjazdu, które mogą się uaktywnić w trakcie wyjazdu - musimy być przygotowani na szybkie udzielenie pomocy, gdyby zaszła taka konieczność.

 

Koordynacją i przeprowadzeniem wyjazdu zajmuje się ks. dr Grzegorz Olek, wikariusz parafii gliwickiej – kontakt tutaj.

karta zgłoszenia Wittenberga

zob. więcej: diec.katowicka.luteranie.pl