Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Podwójne święto

Dziękczynne Święto Żniw i ....

Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii podwójne święto, bo Dziękczynne Święto Żniw, ale też 25 - ta Pamiątka Poświęcenia Kościoła.


Największą radością dla Kościoła, jest gdy zwiększa się liczba parafian powiedział ks. Marcin Konieczny. Tak też stało dzisiaj. Uroczystość poświęcenia kościoła została uświetniona specjalnym wydarzeniem. Dwóch panów Piotr i Kamil dokonało konwersji i od dziś wstąpiło w szeregi naszej parafii. Cieszymy się z tego niezmiernie , życzymy im Błogosławieństwa Bożego oraz tego by dobrze czuli się w naszej , tyskiej, ewangelickiej społeczności. To, że ktoś chce do Nas dołączyć jest świadectwem, że budowa naszego kościoła, przed 25- laty, miała sens, i że kierowana była mocą Ducha Świętego - powiedział proboszcz.

 

Zawsze łączyliśmy te dwa święta z piknikiem parafialnym. W tym roku z powodu pandemii, zrezygnowaliśmy z tej tradycji. Postanowiliśmy jednak uczcić Dziękczynne Święto Żniw nie tylko przyniesieniem plonów przed ołtarz i podziękowaniem Bogu za to, że znów pobłogosławił nam i rolnikom, by mogli zebrać dobry owoc swojej pracy . Wszystkie przyniesione przed ołtarz plony, a także dodatkowe owocowo -warzywne dary , jak również specjalne datki na ten cel zawieźliśmy zwierzakom z "Przystani Ocalenie". To przytulisko w Ćwiklicach koło Pszczyny, w którym dożywotni dom znalazły zwierzęta stare, chore, nie mające siły juz pracować, eksploatowane ponad siły przez ludzi.


Wiele lat wcześniej dary, które przynosiły dzieci przed ołtarz zawożono do domów opieki. Teraz z powodu przepisów nie można tego robić, ale fundacje opiekujące się zwierzętami przyjmują z wielką wdzięcznością takie dary. My przywieźliśmy całą górę marchewek, ziemniaków jabłek kapust, dyń, buraków oraz 400zł gotówki. Otrzymaliśmy od szefa fundacji p. Dominika Nawy bardzo serdeczne podziękowania. Podziękowania te przekazuję wszystkim darczyńcom, których poruszył los tych biednych zwierząt.

Budując nasz kościół , przed przeszło 25-ciu laty, wiele anonimowych osób, często z zagranicy , wspierało go datkami pieniężnymi. Gdyby nie oni, nasza świątynia nie powstałaby. Nie możemy się im odwdzięczyć. Jednak możemy pomóc komuś innemu, który tej pomocy bardzo potrzebuje. Dzisiaj byli to nasi bracia mniejsi - zwierzaki z przytuliska.

zobacz, jak było kiedyś::