Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Chór parafialny - służba w kościele

W dniu 27 czerwca nasz chór parafialny zakończył sezon śpiewaczy 2012/2013r. 

L.K.©Tyski Ewangelik

 

Zebraliśmy się jak zwykle z czwartek, ale tym razem w ogrodzie parafialnym. Przy pysznych ciastach, kanapkach, podsumowaliśmy cały rok pracy. Oczywiście było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, nie zabrakło śpiewu, rozmów, wspomnień…. Dzięki naszym próbom, wspólnym usługiwaniu na nabożeństwach mamy możliwość lepiej się poznać i zaprzyjaźnić – bo przecież razem tworzymy parafialną rodzinę.

Od redakcji: A tak przy okazji: w archiwum strony internetowej znalazłem nieopisane zdjęcia z występów chóru. Opiszcie, proszę, kiedy zrobione były te zdjęcia i kato na nich się znajduje. SJB

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…