Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Piknik parafialny

W ostatnią niedzielę czerwca odbyło się kolejne Święto Parafialne. W związku z tym, że wiązało się ono z końcem roku szkolnego miało ono charakter młodzieżowy. 

L.K.©Tyski Ewangelik

Rozpoczęło się ono preludium gitarowym wykonanym przez ucznia Artura Małajnego. Inne, bo młodzieżowe były też pieśni, śpiewane wraz z akompaniamentem pana Artura Głowackiego na pianinie. Młodzi ludzie brali czynny udział w nabożeństwie, czytając Słowo Boże. Swoim programem uświetniły je również dzieci ze szkółki niedzielnej. Na zakończenie dzieci otrzymały świadectwa nauki religii oraz nagrody za całoroczne uczestnictwo w zajęciach szkółki niedzielnej. Druga część uroczystości przeniosła się do ogrodu parafialnego na piknik. Tam na parafian czekały suto zastawione stoły z domowymi wypiekami, kawą, herbatką, napojami chłodzącymi itp.. Oczywiście nie zabrakło pieczonych kiełbasek i różnorodnych sałatek, swojskiego smalcu, czy ogórków. To wszystko przygotowane przez nasze parafianki. Na naszym święcie były również losy dla dzieci i dorosłych – każdy los wygrywał. Ofiara zebrana z pikniku została przeznaczona na cele naszej parafii. Był to błogosławiony czas na zabawy dla dzieci, rozmowy z współparafianami i zawiązywanie nowych znajomości.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…