Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Diecezjalny Zjazd Młodzieży

W Żorach odbył się Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej. Organizatorami imprezy byli: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Konieczny.

 

Drugiego kwietnia br. odbył się w Żorach Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej.

W czasie tegorocznego Zjazdu prawie setka uczestników mogła doświadczyć gry świateł w trakcie spektaklu wystawionego przez Teatr Dobrego Serca z Warszawy. Nie zabrakło też przestrzeni modlitewnej, śpiewu, a także pogłębienia refleksji nad zagadnieniem odpowiedzialności w codziennym życiu chrześcijanina.

Przybyli z wielu parafii uczestnicy zjazdu zostali także zaproszeni do uczestnictwa w różnotematycznych warsztatach oraz wspólnego posiłku.

Zjazdy Młodzieży Diecezji Katowickiej KEA są cyklicznymi imprezami o charakterze formacyjno-integracyjnym, organizowanymi regularnie kilka razy w roku w różnych parafiach diecezji. Dzięki temu przyciągają liczne grono młodzieży pokonfirmacyjnej. Organizatorem zjazdów jest każdorazowo diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz wybrana parafia.

Tekst: Karol Długosz

Foto: Andrzej Żabka

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…