Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Diecezjalny Zjazd Konfirmantów

W sobotę 27 kwietnia tegoroczni konfirmanci z całej diecezji katowickiej (także nasi z Tychów) przyjechali do Mikołowa, by rozważyć hasło zjazdu: „Co będzie z nami po konfirmacji?”

 

 

Zjazd rozpoczął się nabożeństwem z liturgią młodzieżową, które poprowadzili ks. Henryk Reske i ks. Kornel Undas wraz z międzyparafialnym zespołem z Tychów, Mikołowa, Orzesza i Zabrza. Na organach zagrał Adrian Kwoka. Kazanie wygłosił ks. Emil Gajdacz. Po nabożeństwie wystąpił zespół: „Boże dzieci z Orzesza” pod dyr. Joanny Zając.

Po koncercie konfirmanci opuścili kościół i pod opieką ks. Marcina Koniecznego, wzięli udział w grze miejskiej. Rodzice zaś zostali w kościele by wysłuchać prelekcji ks. Kornela Undasa pt: „Wpływ i rola rodziców w dalszym procesie kształtowania duchowego życia dziecka po konfirmacji”.

Po przerwie obiadowej konfirmanci dotarli do kościoła, by podsumować zjazd. Diecezjalny Zjazd Konfirmantów podsumował zwierzchnik naszej diecezji ks. bp Tadeusz Szurman, który zwrócił się do tegorocznych konfirmantów i ich rodziców oraz udzielił błogosławieństwa.

Sylwia Przypalińska (Tyski Ewangelik)

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…