Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Spotkanie dla kobiet w Mikołowie

Z wielką radością i chęcią wzięłyśmy udział w spotkaniu dla kobiet. W Mikołowie czujemy się prawie jak u siebie. Wykładowczynią też była tyszanka p. Mariola Fenger. Usłyszeliśmy wykład pt. „Wzmocnione więzią”.

 

Na nowo uzmysłowiłyśmy sobie jak ważnym elementem w naszym życiu jest wdzięczność, jaką powinnyśmy okazywać Bogu. Jeżeli każdego dnia przypominać będziemy sobie za co możemy Bogu dziękować, a jest tych rzeczy wiele, nasze życie będzie lepsze, pogodniejsze i radośniejsze.

Wspólnie stwierdziłyśmy, że w potoku codziennych spraw, pogoni za bogactwem, dobrobytem nie zauważamy tych wszystkich darów, które daje nam Bóg. Mamy przecież zdrowe dzieci, umiemy chodzić, mamy gdzie mieszkać, mamy co jeść, żyjemy w kraju gdzie nie toczy się wojna. Wymieniać można by jeszcze długo. Zapominamy jednak dziękować Bogu za to wszystko. Zapominamy jednak także, że możemy się do Boga modlić o rozwiązywanie naszych problemów. Nie prosimy go oto. Nie modlimy się, a potem mamy pretensje, że nam nie pomogą.

Jak zwykle na tym spotkaniu, był wspólny śpiew, wspaniały poczęstunek, który serwowała pastorowa Brygida Undas oraz wspólne rozmowy i pogaduchy.

S. A. -(Tyski Ewangelik)

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach