Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Spotkanie dla kobiet w Mikołowie

Z wielką radością i chęcią wzięłyśmy udział w spotkaniu dla kobiet. W Mikołowie czujemy się prawie jak u siebie. Wykładowczynią też była tyszanka p. Mariola Fenger. Usłyszeliśmy wykład pt. „Wzmocnione więzią”.

 

Na nowo uzmysłowiłyśmy sobie jak ważnym elementem w naszym życiu jest wdzięczność, jaką powinnyśmy okazywać Bogu. Jeżeli każdego dnia przypominać będziemy sobie za co możemy Bogu dziękować, a jest tych rzeczy wiele, nasze życie będzie lepsze, pogodniejsze i radośniejsze.

Wspólnie stwierdziłyśmy, że w potoku codziennych spraw, pogoni za bogactwem, dobrobytem nie zauważamy tych wszystkich darów, które daje nam Bóg. Mamy przecież zdrowe dzieci, umiemy chodzić, mamy gdzie mieszkać, mamy co jeść, żyjemy w kraju gdzie nie toczy się wojna. Wymieniać można by jeszcze długo. Zapominamy jednak dziękować Bogu za to wszystko. Zapominamy jednak także, że możemy się do Boga modlić o rozwiązywanie naszych problemów. Nie prosimy go oto. Nie modlimy się, a potem mamy pretensje, że nam nie pomogą.

Jak zwykle na tym spotkaniu, był wspólny śpiew, wspaniały poczęstunek, który serwowała pastorowa Brygida Undas oraz wspólne rozmowy i pogaduchy.

S. A. -(Tyski Ewangelik)

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…