Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Jak nie stracić 1% rocznego podatku

warto zdecydować komu go przekazać

 

kliknij > > >

Jedną z części druku rocznego zeznania podatkowego jest wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), której numer KRS wpisujemy w odpowiednie pole. 

W tym samym wierszu, w kolejne pole wpisujemy wnioskowaną kwotę. Jeżeli chcemy przekazać tę kwotę na rzecz naszej parafii wpisujemy nr KRS Diakonii naszego kościoła 0000 260697 i dodatkowo informację dla Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach jako cel szczegółowy w informacjach uzupełniających.

Jak uratować jeden procent dla Parafii

Jeżeli złożyliśmy już swoje roczne zeznanie (na druku (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) i nie określiliśmy adresata naszej dotacji to możemy złożyć korektę czyli przepisujemy złożony wcześniej wniosek, zaznaczamy, że jest to korekta i wypełniamy jak wyżej. Podobnie postępujemy gdy zeznanie wypełnił za nas organ podatkowy. W szczególnej sytuacji znajdują się emeryci i renciści - w takim wypadku wystarczy wypełnić druk PIT-OP (przykład), w którym zaznaczamy nr KRS Diakonii naszego kościoła 0000 260697 i dodatkowo informację dla Parafii w Tychach jako cel szczegółowy.

KOREKTĘ ZEZNANIA PODATKOWEGO MOŻNA ZŁOŻYĆ DO KOŃCA MAJA

Apel Rady Parafialnej

Nasza parafia utrzymuje się tylko z podatku kościelnego oraz z datków (ofiar) jakie składamy podczas nabożeństw oraz zbiórek celowych. W związku z tym, że przez jakiś czas nie będziemy się spotykać w kościele - może nam zabraknąć pieniędzy na bieżące, stałe opłaty. Rada Parafialna zwraca się z gorącym apelem by bieżące raty podatku kościelnego oraz kwoty przeznaczane na ofiarę przekazywać za pośrednictwem naszego konta bankowego

79 8436 0003 0000 0023 2147 0001