Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Oczekuję odpowiedzialności

... z blogu Biskupa Kościoła

Bp Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej o aktualnych wydarzeniach w Polsce.

 Światowa Federacja Luterańska wydała z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji materiały studyjne, w których został zamieszczony dokument „Kościół i zaangażowanie publiczne." (link do wersji polskojęzycznej). Znajdziemy w nim wyjaśnienie rozumienia zaangażowania się Kościoła w przestrzeń publiczną z perspektywy luterańskiej. Nie jest moim celem analiza tego dokumentu, chcę jednak odesłać do niego.o tych, którzy obecnie zastanawiają się, jaką pozycję powinien przyjąć Kościół wobec burzliwych wydarzeń politycznych w naszej Ojczyźnie.

Jedno jest pewne, że jako Kościół mamy się angażować „w przestrzeń publiczną – nie pomimo naszej wiary, ale nią inspirowani."

zob. cd. wypowiedzi bp Jerzego Samca

>>> NA SKRÓTY

NASI DUSZPASTERZE

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

{slider

SAMI O SOBIE

{slider

1,5 % PODATKU NA PARAFIĘ

 

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003 0000 0023 2147 0001

Co będzie

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

16. kwietnia

Pluralizm w PRL
i obecnie

 ks. bp. Jerzy Samiec

 

 

Więcej…

strona znajduje się na serwerach