Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2018-2019

Dwudziestatrzecia Pamiątka

Dziękczynne Święto Żniw zbiegło się w czasie ...

z Pamiątką Poświęcenia Naszego Kościoła. Ubiegła niedziela była więc bardzo uroczysta . Tradycyjnie już nabożeństwo rozpoczęło się od wejścia księży razem z dziećmi, które przyniosły do kościoła dary w koszyczkach, aby położyć je na ołtarzu, w podzięce Bogu za obfitość plonów. Symbolicznie przynoszony jest też chleb powszedni i Biblia, jako symbole pokarmu cielesnego i duchowego.

W tym roku nabożeństwo zaszczyciło wielu gości, władze miasta na czele z prezydentem Andrzejem Dziubą, przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, jednostki wojskowej , dyrektorzy zaprzyjaźnionego przedszkola i szkoły oraz wikary z katolickiego kościoła Marii Magdaleny.

Z okazji naszego święta został zaproszony też ks. prof. Marek Uglorz.

W swoim, jak zwykle bardzo ekspresyjnym, kazaniu zwrócił nam uwagę na potrzebę zauważania w swoim życiu jego pozytywnych aspektów i dziękowania za nie Bogu. Stwierdził, że źle jest kiedy nasza modlitwa jest jedynie zbiorem próśb.

Uroczyste nabożeństwo uświetnił chór kościelny śpiewając dwie pieśni.

Jak zwykle w takie święta odbył się piknik parafialny, na którym, skosztować można było wspaniałych wypieków naszych parafian, popróbować sałatek, posmakować kiełbasek i pysznego bograczu. Zawsze przyjemnie jest siąść w ogrodzie parafialnym pod namiotem i przy pysznym jedzeniu porozmawiać ze współwyznawcami. To integruje naszą parafię i sprawia, że czujemy się w niej jak u siebie w domu.

S.A.
zdjęcia Mateusz Adamus
i SJB