Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2018-2019

Pielgrzymka dla klimatu

„Idźcie!” – to hasło łączy ludzi różnych wyznań, ...

... którzy biorą udział w 3. Ekumenicznej Pielgrzymce dla Sprawiedliwości Klimatycznej. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na potrzebę przeciwdziałania zmianom klimatu. Jednym ze współorganizatorów pielgrzymki jest Polska Rada Ekumeniczna.

Pielgrzymka już jest w drodze – rozpoczęła się 9 września w Bonn i zmierza do Berlina. 27 listopada zacznie się jej polski etap. Pielgrzymi będą iść z Bielska-Białej do Katowic, aby 9 grudnia zakończyć pielgrzymkę podczas oenzetowskiej Konferencji dotyczącej Zmian Klimatu COP24 z udziałem pielgrzymów i gości z całego świata.

Projekt Ekumenicznej Pielgrzymki na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej wspiera 40 ekumenicznych organizacji, inicjatyw i firm, w tym m.in: Brot für die Welt, Bischöfliche Hilfswerk MISEREOR e.V., Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD), Niemiecka Konferencja Biskupów i Misja dla dzieci „Die Sternsinger”. Polski etap pielgrzymki przygotowuje Polska Rada Ekumeniczna. Patronat honorowy nad pielgrzymką objęli w Polsce abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki Kościoła Rzymskokatolickiego,oraz bp Marian Niemiec,  przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

 zob. więcej: pielgrzymkadlaklimatu.pl/
oraz www.klimapilgern.de/