Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2020-21

Trzy dni

Tyski sklep E. Leclerc - zbiórka art. spożywczych i higienicznych

 

 

z Tyskiego Ewangelika

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Coś czego nikt z nas się nie spodziewał, nawet w najczarniejszych snach. Przerażeni ludzie porzucają swoje, jak im się wydawało bezpieczne domy i uciekają. Mamy świadomość , że jedynym sposobem na przeciwstawieniu sie temu złu jest pomoc uchodźcom. Robimy to w różny sposób, angażując się we wszelkiego rodzaju akcje pomocowe. W mieszkaniu parafialnym i w pokojach gościnnych dwóch rodzin przebywają już uchodźcy z Ukrainy. Wspólnymi siłami wyposażamy pomieszczenia, zbieramy odzież dla przybyszy i żywność. Pomocna w tym działaniu jest stworzona grupa "PARAFIANIE" w aplikacji WhatsApp.

Zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Centrum Uskrzydlij Dzieciaki z Chorzowa, do wzięcia udziału w akcji "Pomóż Ukrainie" Akcja polegała na zbiórce artykułów żywnościowych i higienicznych w Sklepie: E'Leclerc - Tychy, ul. Budowlanych 75.

Przez trzy dni w sumie 25 wolontariuszy rozdawało ulotki w sklepie, zbierało produkty, przewoziło na parafię, segregowało , liczyło wszystko co zebraliśmy. Spotkaliśmy się z dużą sympatią i zrozumieniem pracowników sklepu, apteki, stacji benzynowej i samych klientów Leclerc. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ludzi, którzy się zaangażowali i ilości rzeczy które udało się zebrać. Cała akcją kierowali Mariola i Romek Fengerowie.

Zebrane produkty będą przekazane uchodźcom którzy przybyli w nasze okolice. Wszystkie te rzeczy są im bardzo potrzebne, bo przybywają najczęściej z jedna, niewielką walizką.
Nasi parafianie angażują się nie tylko w akcjach w ramach naszego kościoła, ale są wszędzie tam gdzie jest potrzebna pomoc. Np. Zbiórka żywności przez Harcerzy, wolontariacki kurs języka polskiego dla Ukraińców, poszukiwanie i organizowanie nowych miejsc noclegowych dla uchodźców.

zob. też.: Zbiórka pomocy dla Ukrainy