Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2020-21

4. czerwca ...

Sniadanie dla kobiet w Tychach - relacja Sylwii Adamus

W sobotę, 4 czerwca nasz tyski kościół zapełnił sie paniami z Diecezji Katowickiej i nie tylko z niej. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, znów odbyło się ŚNIADANIE DLA KOBIET. Jak zwykle musieliśmy przeorganizować wnętrze kościoła, by wstawić stoły, przy których można by było zjeść śniadanie. Oczywiście nie samym posiłkiem cielesnym spotkanie to stało. Jego główny temat brzmiał: ODWAŻ SIĘ ZAUFAĆ, zaś wersetem przewodnim były słowa z Księgi Przysłów 3,5-6: Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!  Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki! I właśnie wokół tematu zaufania Bogu mogliśmy wysłuchać, wypowiedzi różnych kobiet.

Mariola  Fenger, organizatorka tego spotkania, podzieliła sie z nami rozmyślaniem na temat wersetów biblijnych zawartych w : Z BIBLIĄ NA CO DZIEŃ. Jolanta Nawrot przedstawiła nam poruszające świadectwa swojego życia, w którym to właśnie zaufanie Bogu pozwoliło jej przetrwać trudne momenty życia. 

Gościem spotkania była Bogusława Król, która  wystąpiła z wykładem mówiącym, jak ważne jest zaufanie Bogu w naszym życiu. W trakcie spotkania swoje autorskie wiersze przedstawiła nam Dobrosława Duś, zaś zespół muzyczny z Dzięgielowa poprowadził nas w śpiewie. Na koniec błogosławieństwa udzielił nam ks. Marcin Konieczny.

Na stoisku księgarni "WARTO" można  było kupić literaturę chrześcijańską. Cieszymy się, że Śniadanie dla Kobiet mogło się znów odbyć. Jest  to dla nas czas wytchnienia od domowych obowiązków, czas refleksji i duchowego wzrostu, miejsce gdzie możemy spotkać znajomych i porozmawiać na różne tematy. Spotkanie to nie odbyłoby się, bez dużego grona wolontariuszy którzy: ustawiali stoły, dekorowali stoły, przygotowywali posiłki, piekli ciasto i wszystko podali uczestniczkom, a potem posprzątali. To na prawdę był wielki wysiłek, za który dziękujemy.

Blisko 160 osób i ponad 30 samochodów na parkingu, no i blisko 20 wolontariuszy ... 

Stoły rozstawiono w nawie głównej kościoła

 

Organizatorzy i zaproszeni goście

 

Uczestniczki przyjechały m. in. z Katowic, Hołdunowa, Pszczyny, Opola

 

Zespół z Dzięgielowa