Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2020-21

Vacation Bible School

Tychy, 1 - 5 sierpnia 2022

Relacja Tyskiego Ewangelika ...

Vacation Bible Schoot - Tychy, w sierpniu 2022 >>> kliknij >>>

Ubiegły tydzień, to dla naszej parafii czas wielkiej aktywności. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, znów przyjechała do nas ekipa z  zaprzyjaźnionej parafii w Schaumburgu, w USA , by organizować  VACATION BIBLE SCHOOL CZYLI - Wakacyjną Szkołę Biblijną z językiem angielskim. Ponad trzydziestka dzieci każdego dnia, od poniedziałku do piątku,  od 9.00 do 15.00, brała udział w różnorodnych zajęciach.  Dzieciaki podzielone były na trzy grupy wiekowe i w tych grupach ze swoimi amerykańskimi opiekunami mieli zajęcia. ZOOMERANG to tytuł tegorocznego VBS 2022. Starano się odkrywać na zajęciach ważny sekret Biblii,  a mianowicie  - ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA.  Brzmi to poważnie, jednak wspaniale przygotowane lekcje, umiejscowione w australijskiej scenerii pozwalały zrozumieć dzieciom ten trudny temat.

>>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>>

 

 >>> KLIKNIL BY POWIĘKSZYĆ ZDJĘCIE >>>

Oprócz opowiadań Biblijnych , było mnóstwo zajęć plastycznych, nauka śpiewu, nauka angielskiego słownictwa i dużo, dużo ruchu, zabaw i gier sportowych. Nikt się nie nudził. Było wesoło, śmiesznie, pogodnie. Właśnie pogoda dopisała rewelacyjnie. Dzień przed rozpoczęciem lały strugi deszczu i dzień po tak samo, a w czasie VBS-u wspaniała słoneczna pogoda. Było to dla nas wspaniałym błogosławieństwem.

>>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>>

  >>> KLIKNIL BY POWIĘKSZYĆ ZDJĘCIE >>>

Nad całą imprezą czuwała siedmioosobowa grupa. Szefem całego zamieszania był już czwarty raz Maciek, nasz były parafianin, który obecnie mieszka w USA.

Przewodnikiem duchowym jest pastor z kościoła St.Peter z Schaumburga - Greg, a zajęcia prowadzili:/p>

  • Anne-Marie; już czwarty raz na VBS -Tychy,
  • Przemek:  trzeci raz na VBS -Tychy,
  • Bob: Drugi raz na VBS - Tychy,
  • Kate: Pierwszy raz na VBS - Tychy
  • Ely: Pierwszy raz na VBS - Tychy

Dodać trzeba, że aby ta impreza się udała, potrzebna była całkiem pokaźna grupa parafian, która współuczestniczyła w organizacji VBS-u.

Pięć rodzin pod swoje dachy przyjęło na cały tydzień gości ze Stanów Zjednoczonych. Do ich zadań należało zapewnienie im spania, śniadań, transportu na zajęcia , a także na różne inne aktywności naszych gości.

Grupa młodzieży - naszych parafialnych studentów (Mateusz, Grzegorz, Edyta, Zosia, Hubert, Artur, Michał) towarzyszyła Amerykanom przez cały czas. Przede wszystkim cały czas tłumaczyli dzieciakom na język polski to co do nich mówili prowadzący, pomagali w zajęciach plastycznych, grach zespołowych, pilnowali tych najmłodszych, podawali posiłki, a po zajęciach  próbowali umilić naszym gościom czas.

>>> kliknij >>> >>> kliknij >>> >>> kliknij >>>

  >>> KLIKNIL BY POWIĘKSZYĆ ZDJĘCIE >>>

Byli z nimi w Pszczynie, na Jarmarku w Nikiszowcu, na Paprocanach, w zabytkowej Kopalni Guido, pokazali im Katowice nocą, nawet wspólnie poszli na nasz tyski stadion, na mecz piłkarski, by kibicować GKS-Tychy.

 

Cały czas nad naszymi gośćmi czuwali ksiądz Marcin z żona Sonią. Także mamy, które uczestniczyły w VBS- sie z najmłodszymi dziećmi, pomagały w organizacji imprezy. Nie można także zapomnieć o wszystkich tych, którzy przynosili dzieciakom pyszne ciasta na deser, a także tym, którzy przygotowali specjalne dekoracje przedstawiające Australię, a potem cała grupę ludzi, która doprowadziła kościół do stanu pierwotnego.

Bez wspólnej pracy tak wielu osób nie dałoby sie zorganizować tak wspaniałej imprezy, Jesteśmy już umówieni na przyszły rok!

Sylwia Adamus
zdjęcia: Maciej Kiełbasiński

A dla porównania, przypomnijmy sobie raz jeszcze, jak to było podczas poprzednich wakacyjnych spotkań.

2017

 

zob.: English Bible Camp