Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

Inauguracja Klubu Parafialnego

Tajemniczy Dolny Śląsk

 

No i rozpoczęliśmy !
 
Nowa inicjatywa w naszej parafii ruszyła z kopyta. Pierwsze spotkanie KLUBU PARAFIALNEGO - MŁODZI SERCEM już za nami. Okazało się, że istnieje zupełnie spora gromadka ludzi, która chętnie spędzi czas na wspólnych aktywnościach. Inauguracyjne spotkanie rozpoczęliśmy na określenie celów naszego klubu, potem każdy z nas powiedział coś o sobie. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy historii z naszego życia. Okazała się, że pochodzimy z różnych stron Polski, a łączą nas Tychy i nasza parafia. Każdy w dziejach swojego życia miał chwile piękne, ale też niekiedy tragiczne. Chyba potrzebowaliśmy tego, by powiedzieć coś o sobie i stać się mniej anonimowym.

 

 
Tematem wiodącym spotkania była prezentacja na temat dziejów Dolnego Śląska. Jego piękna, a przede wszystkim atrakcji turystycznych i krajobrazowych. Po obejrzeniu tej prezentacji nabraliśmy ochoty do wzięcia udziału w wycieczce, która jest planowana w czerwcu w te tereny.
 
Prawdopodobnie wybierzemy się też na jednodniowa wycieczkę do Krakowa. 
 
Pomysłów na następne spotkania jest wiele i mieliśmy ochotę jeszcze poplotkować dłużej przy kawie i herbacie.
 
A w międzyczasie zaglądnijcie na Tajemniczy Dolny Śląsk - Zamieszczone na Youtubie filmy opowiadające o "tajemnicach" ponad stu miejsc.
 
 
O terminie następnego spotkania poinformujemy już wkrótce.