Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Tyskie biwakowanie

Kolejny Diecezjalny Zjazd Młodzieży odbył się w Tychach 

Dnia 5 lipca 2013 r. w parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Tychach odbył się zjazd młodzieży pt. Tyskie Biwakowanie. 

Patrycja Thieu Quang©Tyski Ewangelik

Zjazd rozpoczął się koncertem Tomasza Żółtko - muzyka, kompozytora, poety i publicysty. Artysta poruszył wiele tematów dotykających wiary i codziennego życia. W swoich utworach nawiązywał do wartości chrześcijańskich, tj.: wybaczenie, pokora, miłość, wierność, rodzina, bogobojność. Cały występ był oparty na wierszach Pana Żółtko, piosenkach i poezji śpiewanej. Dopełnieniem tego były przemyślenia, komentarze oraz historie z życia poety.
       Po części artystyczno - ewangelizacyjnej przyszedł czas na biwakowanie i spędzanie wspólnie czasu. Mimo deszczu i chłodu atmosferę ocieplał grill, żarty oraz wymiana wrażeń po koncercie Tomasza Żółtko. Kolejnym punktem programu było śpiewanie oraz czytanie psalmów w kościele. Wszyscy śpiewali przy akompaniamencie pianina. Wciąż niezmęczoną młodzież czekała kolejna atrakcja. Był to wieczór filmowy.
       Następnego ranka mimo zmęczenia nikogo nie opuścił dobry humor. Wszyscy pożegnali się po śniadaniu i tak zakończyło się tyskie biwakowanie.

Koncert był częścią programu Diecezjalnego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, o czym mogliśmy przeczytać na stronie luteranie.pl