Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Diecezjalne Spotkanie Pracowników Służby Zdrowia w Zabrzu

Już po raz 7. w imieniu Diecezjalnej Komisji Wychowania Chrześcijańskiego pracownicy służby zdrowia zostali zaproszeni na doroczne spotkanie. Odbyło się ono 12. kwietnia w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zabrzu. Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą w zabrzańskim Kościele Pokoju.

Ks. Dariusz Dawid, przewodniczący Komisji, w wygłoszonym kazaniu zwrócił naszą uwagę na to jak ważna, w wypełnianiu naszego powołania są:

  • wysłuchanie
  • pomoc oraz
  • podniesienie potrzebujących.

Zaapelował również, byśmy myśleli samodzielnie "bez fałszywej pewności" i nie popadali w malkontenctwo.

Diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk w swym wystąpieniu "Człowiek wobec cierpienia na podstawie wybranych postaci biblijnych" mówiła o zamianie postaw jakie zachodzą w duszy człowieka, gdy doświadcza cierpienia.

Zwróciła naszą uwagę na odczytanie księgi Hioba oraz Psalmów, zwłaszcza 55, 77 i 88.

Mówiła o uskrzydlającej mocy wdzięczności, a także o tym, byśmy pamiętali, że mój stosunek do chorego odzwierciedla mój stosunek do Pana Boga.

I w końcu - gdy nadzieja słabnie - pozostaje Wiara i Miłość.

Występ kwartetu smyczkowego solistki i muzyków Opery Śląskiej z Bytomia uświetnił nasze spotkanie.

Po wspólnym posiłku wyjechaliśmy do domów żegnani przez ks. Dariusza: "byśmy żyli z pasją i … Katechizmem nie tylko w Roku Katechizmu".

"Wszechmogący Boże, dziękujemy Ci za Twoje Słowo. Spraw, aby ono kształtowało nasze życie, czyniło wrażliwym nasze sumienie i inspirowało nasze działania. Prosimy, Panie, niech Twoje Słowo rozbrzmiewa wśród nas! Niech dodaje nam sił, a szczególnie pomaga tym, którzy potrzebują ocalenia. Amen."

z intencji modlitewnych
nabożeństwa z okazji
Diecezjalnego Spotkania
Pracowników Służby Zdrowia.

Krystyna Boczar

zdjęcia: ks. Dariusz Dawid