Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Rodzinny piknik parafialny ...

W niedzielę 15 czerwca w naszej parafii odbyło się, już tradycyjne, Uroczyste Nabożeństwo Rodzinne z piknikiem parafialnym. Kazanie wygłosił oczywiście nasz duszpasterz ks. Marcin Konieczny, natomiast dzieci ze szkółki niedzielnej uświetniły je występami, śpiewając piękne pieśni.

 

 

 

W związku z tym, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, uroczyście zakończono rok szkolny religii i szkółki niedzielnej. Po nabożeństwie dzieci i młodzież szkolna otrzymała Świadectwa Ukończenia Roku Szkolnego 2013/2014, a dzieci ze szkółki niedzielnej nagrody za uczestnictwo i aktywność.

Na pikniku zaś, parafianie mogli spędzić ze sobą trochę więcej czasu niż zwykle. W miłej atmosferze dorośli rozmawiali i delektowali się pysznymi ciastami. Nie zabrakło też czegoś na ciepło. Kiełbaski z grilla z dodatkiem przeróżnych sałatek. Dzieci i dorośli brali udział we wspólnych zabawach, rebusach i kalamburach. Starsze dzieci grały w piłkę nożną i ręczną, a młodsze korzystały z placu zabaw. W międzyczasie była też loteria. Nagrody były różne, jedne dla dorosłych, inne dla nieco młodszych. Myślę, że dla wszystkich był to bardzo dobry czas i oby było więcej takich parafialnych spotkań. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Naszego Święta.

Lucyna Kłosek

Tyski Ewangelik