Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

Antynudnik - Tychy 2014

Młodzieżowe wakacje 2014

Od 25  do 29 sierpnia  w naszej  tyskiej parafii odbywały sie półkolonie dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Półkolonie przebiegały pod hasłem : "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie"

 Każdego dnia poznawaliśmy historię biblijną, która opowiadała o dzieciach. Poznaliśmy historię młodego Józefa, Dawida, Daniela, także chłopca, który podarował JezusowI 2 rybki i pięć chlebków, aby Ten mógł nakarmić 5 tysięcy ludzi. Dowiedzieliśmy się, że Bóg bardzo kocha dzieci  jesteśmy dla niego ważni i niekiedy pomimo młodego wieku daje nam różne zadania. Usłyszeliśmy także ,że Jezus dał za przykład dorosłym małe dzieci.

Opowiadania historii biblijnych odbywały sie w dwóch grupach. Przedszkolaków z p. Dorotą Kurowską i uczniów szkół podstawowych z p. Sylwią Adamus.Każdego dnia od bywały się dla chętnych zajęcia plastyczne.

Chłopcy pod okiem Tomasza Wieczorka  (zawodnika klubu piłkarskiego)  szkolili swe umiejętności piłkarskie na pobliskim boisku szkolnym.

Wszyscy braliśmy udział w warsztatach muzycznych, które prowadzili zawodowcy :
p. Dorota Kurowska i p. Artur Głowacki.

Każdy dzień był pełen konkursów i różnego rodzaju rozgrywek. Był mecz w dwa ognie. bieg patrolowy, turniej tenisa stołowego, rozgrywki w piłkarzyki i bilard, a nawet olimpiada sportowa.

O nasze żołądki dbały panie z naszej parafii. Jedzonko było pyszne! Dziękujemy im bardzo.

Ostatniego dnia wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę do Ochab, do Parku rozrywki DREAM  PARK. Tam nikt się nie nudził. Atrakcji  było wiele i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Warto dodać, że każdego dnia towarzyszyła nam ekipa pomocników, starszych uczniów i jedna studentka: Marta, Kasia, Gosia, Grzegorz i Michał.  Bez nich trudno byłoby to wszystko ogarnąć.

Te pięć dni był to wspaniały czas, w którym na pewno nikt sie nie nudził, każdy zdobył nowe wiadomości , umiejętności, poznał nowych kolegów i koleżanki. Nasz kościół przez ten okres tętnił  życiem. Było tu Słowo Boże,  modlitwy, pieśni na chwałę Bożą, radosny dziecięcy śmiech i zabawy. Myślę, że Jezus patrząc na nas cieszył się, że monumentalny budynek zgromadził dzieci, które On zaprasza do siebie i chce by były blisko Niego.