Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

Z cyklu: "a lekarz powiedział"

24, października parafia mikołowska zaprosiła nas na spotkanie pt. "..a lekarz powiedział.... Profilaktyka i zdrowie duchowe-od poczęcia do starości ". Lekarz medycyny Barbara Szczuka, matka i babcia, podzieliła się z nami z kilkoma refleksjami i wskazówkami, które mogą być nam pomocne w rozpoczętym, 2015 roku.

 

 

Mówiła nam o tym, że tak jak nasze ciało potrzebuje konkretnych leków i witamin tak i nasza dusza musi być zaopatrywana w specyficzne witaminy, aby dobrze funkcjonować.  Musimy pamiętać by je zażywać codziennie, by nasza dusza i duch były w dobrej kondycji. Tak mówi słowo Boże: "Pamiętaj o swoim Stwórcy w kwiecie swojego wieku, zanim nadejdą złe dni i zbliżą się lata, o których powiesz: Nie podobają mi się."  Kazn. Sal. 12. 1
Tymi witaminami są między innymi:
•    Witamina A - akceptacja
•     Witamina PP przebaczenie
•    Witamina C- odpoczynek fizyczny i psychiczny.
To od nas samych zależy, czy będziemy zażywać tych witamin i czy nasze życie duchowe będzie zdrowe, silne i będzie nas satysfakcjonować. Poszczególne tematy poruszane przez panią Basię poparte były przykładami z życia lub ciekawymi nowinkami z dziedziny medycyny, przez co wykład był bardzo ciekawy, a jednocześnie trafiał do każdego i poruszał do refleksji nad własnym życiem.
Po części wykładowej, jak to zawsze bywa w Mikołowie, był poczęstunek kawa, herbata i długie rozmowy. Planowaliśmy też następne spotkania. Pani Basia Szczuka zapowiedziała też, że w czwartek przed niedzielą palmową, prawdopodobnie organizowany będzie wieczór szabasowy. Jeżeli dojdzie on do skutku, będziemy oczywiście na niego zaproszeni.