Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

Nabożeństwo z "Drzwiami"

W niedzielę, 15. marca, wchodząc do naszego kościoła na niedzielne nabożeństwo zauważyliśmy stojącą, po prawej stronie ołtarza, tajemniczą konstrukcję. W trakcie trwania nabożeństwa, w czasie przeznaczonym zazwyczaj na kazanie, mieliśmy okazję uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym. Dwuosobowa ekipa, Sabina i Urszula, przedstawiły nam refleksyjną etiudę pt. Drzwi.

 

 

Duet SU to dwuosobowa grupa teatralna, której celem jest docieranie do ludzi z ewangelią za pomocą teatralnych środków przekazu; stworzenie oferty teatralnej dla parafii, instytucji, organizacji itp. do wykorzystania podczas różnego rodzaju spotkań i imprez oraz obsługa artystyczna imprez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME). Duet korzysta z takich form, jak pantomima, teatr ruchu, etiuda teatralna czy monodram.

zdjęcia: Sylwia Adamus i Lucyna Kłosek

Etiuda porusza jeden z aspektów biblijnego hasła roku 2015 z Listu do Rzymian (15,7): Dlatego przyjmujcie się wzajemnie, jak i Chrystus przyjął was ku chwale Boga.

Etiuda utrzymana jest w żartobliwym, komediowym tonie. Widz śmiejąc się z bohaterów i ich sposobu myślenia i zachowania śmieje się z samego siebie, dzięki czemu łatwiej o refleksję.

"Drzwi"
etiuda teatralna
czas trwania: ok. 25 min
wymagania techniczne: scena 3m x 3m

Skład
Duet SU tworzą Sabina Szłapa i Urszula Marek, które z potrzeby serca ukończyły Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu po czym wykorzystując warsztat, który zdobyły zaczęły współpracować artystycznie na rzecz potrzeb programowych CME.