Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

69. Zjazd Chórów Diecezji Katowickiej

 .

.

Już po raz 69., tym razem w Golasowicach odbył się Zjazd Chórów Diecezji Katowickiej, w którym wzięło udział 15 uczestników.

 

 

 

Nabożeństwo i przegląd chórów prowadził ks. Marcin Makula. Kazanie wygłosił Biskup Diecezji Katowickiej, ks. dr Marian Niemiec, który przypomniał, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w Jezusa, a teraz powinniśmy w Nim trwać. Trwanie nie jest łatwe ani proste, lecz Słowo Boże jest naszym drogowskazem. Także nasze śpiewanie, choć przynosi wiele radości, wymaga trwania w postanowieniu uczestniczenia w chórze parafialnym.

Występy wszystkich chórów zostały nagrodzone brawami. Na wyróżnienie zasługuje pieśń skomponowana przez dyrygenta chóru parafii w Golasowicach oraz nagrodzone gromkimi brawami (również na stojąco) "Alleluja" w wykonaniu Chóru z Katowic.

Po nabożeństwie, podczas którego razem śpiewaliśmy pieśni, po przeglądzie zakończonym wspólnym wykonaniem pieśni "My dziedzicami słowa" - zostały rozdane dyplomy i kwiaty, które odbierali dyrygenci i prezesowie poszczególnych chórów. Przy wyjściu z kościoła oczekiwał nas ks. Marcin Konieczny, który przyjechał po odprawieniu nabożeństwa w Tychach.

Po pysznym obiedzie rozpoczęła się biesiada, którą prowadził wodzirej, bawiąc nas dowcipami i prowadząc wspólny śpiew piosenek biesiadnych. Niektórzy z uczestników ruszyli nawet w tany ...

Oczywiście było wiele rozmów, wspomnień spotkań, bo przecież stanowimy jedną, śpiewaczą, rodzinę. Gorącymi brawami dziękowaliśmy organizatorom za tak wspaniały przegląd i wspólnie spędzony czas.

Krystyna Boczar

zdjęcia:
Helena Kłosek,
Mirosław Kostrzewa,
Krystyna Boczar
oraz Krystyna Kocjan