Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Ks. Marcin Konieczny Krajowym Duszpasterzem Młodzieży

Podczas Diecezjalnego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, który odbył się pszczyńskim kościele ewangelickim miały miejsce dwie uroczystości. Pierwsza, to przekazanie, przez Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca obowiązków Krajowego Duszpasterza Młodzieży ks. Marcinowi Koniecznemu - jednocześnie, swoją 13-letnią posługę zakończył ks. dr Grzegorz Giemza. Drugą uroczystością było powierzenie, przez ks. bp. dr Mariana Niemca, obowiązków Duszpasterza Młodzieży Diecezji Katowickiej ks. Tymoteuszowi Bujokowi.

Czytaj więcej...

20. Pamiątka Poświęcenia Kościoła

Przy pięknej pogodzie nastąpił oczekiwany od wielu dni moment: Obchody 20tej Pamiątki Poświęcenia Kościoła stały się faktem. Poprzedzeni przez dzieci i Radę Parafialną do kościoła weszli ks. Jerzy Samiec - Biskup Kościoła, i ks. Marcin Konieczny - Proboszcz Administrator. Wśród licznie zgromadzonych zborowników przedstawiciele tyskich władz z Andrzejem Dziubą - Prezydentem Miasta.

Czytaj więcej...

Historia Narodzenia Pana Jezusa

W naszej parafii Czwartą Niedzielę Adwentową, tradycyjnie już, we władanie przejmują dzieci ze szkółki niedzielnej.  Jak co roku przypominają nam historię Bożego Narodzenia w Betlejem. W tym roku wyśpiewały ją za pomocą kolęd , które znajdują się w naszym kancjonale. Z roku na rok dzieciaków jest coraz więcej i trzeba przyznać, że chór anielski, brzmiał  wyjątkowo imponująco. Cały zbór z wielką radością oglądał występy dzieci, szczególnie zaś  rodzice i dziadkowie zachwycali się artystycznymi zdolnościami swoich pociech.

 

Czytaj więcej...

III Charytatywny Bieg EDW

7 maja - jeszcze więcej zdjęć

Czytaj więcej...

Posadzka - dzień po dniu


Powierzchnia posadzki głównej nawy kościoła pokryta została warstwą izolacji, na niej ułożono folię, na niej, z kolei, ...

Czytaj więcej...

Wigilia Bożego Narodzenia 2015

W przygotowanie oprawy wigilijnego nabożeństwa zaangażowane było dwadzieścia kilka osób, zaangażowane były całe rodziny. Właściwie wszystko było miłym zaskoczeniem. Począwszy od wręczanych przy wejściu do kościoła świeczek, przez choinki umieszczonych za ołtarzem, rozstawione przed ołtarzem mikrofony, instrumenty aż po konsolę mikserską stojącą na uboczu. Pierwsze z trzech bożonarodzeniowych kazań ks. Marcina poprzedzały recytacje, śpiew chóru, występy dzieci i dorosłych, wreszcie nastrojowe pożegnanie kolędą "Cicha noc" w rozświetlonym światłem trzymanych w rękach świec - mroku ....

Czytaj więcej...

Święta zbliżają się wielkimi krokami...

a młodzież w kościele przystrajała choinki przywiezione przez pana Artura Głowackiego. Mimo wiosennej aury na dworze, w naszym kościele jest już świąteczny nastrój. Ołtarz rozświetlony choinkowymi światełkami wygląda naprawdę pięknie.

 

Czytaj więcej...

20. lat parafialnego chóru

Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach powstał w październiku 1996 roku z inicjatywy parafian i z akceptacją proboszcza ks. Jana Grossa (zm. 2014).

Czytaj więcej...

W Tychach, po raz pierwszy, wybrano Proboszcza

„Po raz trzeci przystępujemy tu w Tychach do budowy ewangelickiego życia religijnego” - słowa te wypowiedział ówczesny Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, Ksiądz Biskup Janusz Narzyński podczas uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego pod nowy kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła w Tychach w dniu 28 listopada 1987 r. Zaledwie pięć lat wcześniej na wniosek pań Eryki Kurowskiej i Teresy Jaworskiej z Tychów poparty przez ks. proboszcza Jana Grossa, Zgromadzenie Parafialne w Mikołowie skierowało pismo do Konsystorza w sprawie erygowania w Tychach stacji kaznodziejskiej i rozpoczęcia starań o budowę kościoła.

Zaglądnij jeszcze raz! SĄ JUŻ ZDJĘCIA