Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2016-17

Co się zmieniło w naszym kościele

Zniknęły wyścielające podłogę naszego kościoła dywany. Zmiana pozornie niewielka.

Dla kogoś, kto w naszym kościele tylko bywa - zmiana rzeczywiście niewielka. Bo tego, że w końcu, po wielu latach przygotowań przygotowano nasz kościół do uruchomienia ogrzewania - tego nie widać.

Nie widać miesięcy przygotowań, niekończących się dyskusji, odwagi jakiej wymagało podjęcia decyzji, dzięki której można było pokryć ogromne, dotychczas niewyobrażalne wydatki. Nie widać też pracy zaangażowanych w tą przebudowę osób.

Zniknęły dywany - a wraz z ich wyprowadzką zniknęłą zupełnie niezła akustyka kościelneo wnętrza. Więcej. Mimo różnych prób często, by słuchać - trzeba włożyć wyiele wysiłku, często by słyszeć trzeba zmienić miejsce, do którego byliśmy przyzwyczajeni.

Kilka dni temu nasz kościół odwiedził specjalista-akustyk. Pan Adam Pilch jest wykładowcą na AGH w Krakowie. Przyjechał ze sprzętem pomiarowym. i sprawdził akustykę w różnych punktach kościoła. Zgodnie z umową zrobi, na podstawie dostarczonej mu, inwentaryzacji,  komputerową model wnętrza kościoła, a na ich podstawie opracuje propozycję poprawy akustyki.

  

Pan akustyk to Adam Pilch Jest wykładowcą na AGH w Krakowie. Przyjechał ze sprzętem pomiarowym. i sprawdzał akustykę w różnych punktach kościoła. Powiedział że zrobi w komputerze makietę kościoła według planów z wymiarami kościoła. jak bedzie miał wyniki to nam prześle.