Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2016-17

Jak co roku, w sierpniu, w Księżówce, w Wiśle

Tradycją naszej parafii są wczasy w pensjonacie „Księżówka” w Wiśle. Tego lata od 6 do 13 sierpnia uczestniczyło w nich kilkoro parafian z Tychów, Mikołowa oraz Chorzowa. 

W tym samym czasie w Wiśle odbywał się 53 tydzień Kultury Beskidzkiej. Urlopowicze czynnie spędzali wolny czas chodząc na spacery wałem rzeki Wisły, ale i wspinając się na okoliczne górki. Poza górskim powietrzem, wczasowicze codziennie delektowali się pysznymi posiłkami. Pensjonat przystosowany jest dla osób z wózkiem, posiada pokoje z łazienkami, ogromny taras, salon połączony z jadalnią. Wokół budynku jest piękny ogród, w którym można wypoczywać czytając dobrą literaturę, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej oraz miejsce na grilla. 

Wypoczywających w Wiśle odwiedzili przyjaciele z naszej parafii spędzając ze sobą miły czas. Zachęcamy naszych parafian do wyjazdu wraz z nami w przyszłym roku –uczestniczka Helena Kłosek.

L.K.