Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia do wakacji 2013

Piknik parafialny

W ostatnią niedzielę czerwca odbyło się kolejne Święto Parafialne. W związku z tym, że wiązało się ono z końcem roku szkolnego miało ono charakter młodzieżowy. 

L.K.©Tyski Ewangelik

Rozpoczęło się ono preludium gitarowym wykonanym przez ucznia Artura Małajnego. Inne, bo młodzieżowe były też pieśni, śpiewane wraz z akompaniamentem pana Artura Głowackiego na pianinie. Młodzi ludzie brali czynny udział w nabożeństwie, czytając Słowo Boże. Swoim programem uświetniły je również dzieci ze szkółki niedzielnej. Na zakończenie dzieci otrzymały świadectwa nauki religii oraz nagrody za całoroczne uczestnictwo w zajęciach szkółki niedzielnej. Druga część uroczystości przeniosła się do ogrodu parafialnego na piknik. Tam na parafian czekały suto zastawione stoły z domowymi wypiekami, kawą, herbatką, napojami chłodzącymi itp.. Oczywiście nie zabrakło pieczonych kiełbasek i różnorodnych sałatek, swojskiego smalcu, czy ogórków. To wszystko przygotowane przez nasze parafianki. Na naszym święcie były również losy dla dzieci i dorosłych – każdy los wygrywał. Ofiara zebrana z pikniku została przeznaczona na cele naszej parafii. Był to błogosławiony czas na zabawy dla dzieci, rozmowy z współparafianami i zawiązywanie nowych znajomości.