Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

W naszej parafii

Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu?

Krystyna Niemiec: Tak . Oczywiście lecz nie spodziewałam się, że to już moja kolej.

Red.TE: Jesteś jednym z członków komisji rewizyjnej, która wchodzi w skład rady Parafialnej. Powiedz, nam jaka jest rola i zadanie tego gremium.

Krystyna Niemiec: Jestem jedną z trzech członków komisji rewizyjnej. W skrócie przedstawię, jaka jest jej rola i zdanie.

Rolą komisji rewizyjnej naszej parafii jest badanie sprawozdań finansowych pod kątem rzetelności i jasności przedstawionych danych na podstawie, których oceniana jest sytuacja finansowa.

Zadaniem jest skrupulatne sprawdzenie wszystkich raportów kasowych jak i raportów bankowych.

Komisja sprawdza:

- wszystkie źródła dochodów jak i listy składkowe, darowizny , specyfikacje zebranych ofiar wraz z kwotami oraz ich zgodność z wykazanymi numerycznie kwitami księgowań KP,

- wszystkie wydatki ; faktury / rachunki; faktury za wszelkie opłaty  oraz ich zgodność z kolejnością wykazanych kwitów księgowań KW,

- sprawdzane są wszystkie podatki / składki odprowadzane do diecezji

- ubezpieczenia , składki jak i wynagrodzenie ( pensja ) proboszcza oraz osób wykonujących określone  obowiązki na rzecz naszej parafii

- sprawdzenie; czy każda zebrana  i wdana kwota jest zgodna i prawidłowo zaksięgowana

My jako parafianie z naszych przychodów opłacamy ich służbę. Wszystko  według ksiąg musi byś zgodne przychody jak i rozchody. Podczas corocznego zgromadzenia parafialnego rada parafialna jest z tego rozliczana ( z każdego grosza ) gdy wszystko się zgadza dostaje absolutorium.

Red.TE:  Znamy się od bardzo dawna, bo razem uczęszczałyśmy na lekcje religii w Mikołowie i razem byłyśmy konfirmowane.

Należysz chyba do nielicznej grupy osób w naszej parafii, której korzenie pochodzą stąd, z Tychów. Opowiedz  nam coś o tym.

Krystyna Niemiec:  Owszem znamy się od bardzo dawna od czasów dzieciństwa , razem uczęszczałyśmy na lekcje religii do naszej macierzystej parafii.

Parafii w Mikołowie której proboszczem był śp. ks. Jan Karpecki . Od czasu gdy Państwo Szmolke udostępnili swoje mieszkanie do celów religijnych lekcje religii odbywały się w Tychach,  w ich mieszkaniu, których udzielał  ks. Jan Karpecki. Do konfirmacji przystąpiłam w kościele Św. Jana w Mikołowie.

Rzeczywiście należę do tej nielicznej grupy parafian których korzenie  pochodzą z Tychów.  W skrócie mogę opowiedzieć: 

Jestem rodowitą tyszanką, jak moi rodzice i dziadkowie oraz ewangeliczką od pokolenia ???

Będąc dzieckiem wraz z rodzicami jeździłam do kościoła w Mikołowie .W  Tychach nie mieliśmy kościoła. W kaplicy, która mieściła się w Tyskim Browarze,  którą nam zabrano została ochrzczona moja  mama.

Po konfirmacji wraz  z grupą młodzieży tyskiej  uczęszczałam na spotkania młodzieżowe do Mikołowa.

Wychodzą za mąż , ślubu udzielał mi w Mikołowskim kościele  śp. ks. Tadeusz Szurman .W 1985 roku ks. Jan Gross udziel pierwszego chrztu w tyskiej parafii - wówczas baraku, mojemu synowi Arturowi . 

Do naszego tyskiego kościoła uczęszczam od momentu jego budowy, w której czynny udział brali moi rodzice, a w szczególności  ojciec, jak i mój mąż .

Red.TE: Interesuje nas czym się parasz zawodowo, jakie masz  wykształcenie i gdzie pracujesz?

Krystyna Niemiec:  Pracuję w  dużej firmie zajmującą się handlem. Skończyłam szkołę ekonomiczną, z zawodu jestem handlowcem.

Zawodowo pracuję z ludźmi, co nie jest proste, Praca nie jest monotonna, każdy dzień przynosi nowe doświadczenia  zawodowe. Dział w którym pracuję wymaga wiele wiedzy i doświadczenia.J dumna i mam wiele szacunku dla osób w nim pracujących.

Red.TE: A teraz kilka słów o rodzinie?

Krystyna Niemiec: Jestem żoną, matka oraz babcią.

Mam męża Ewalda, którego z pewnością większość zna ( złota rączka , który jako Koziorożec tyle lat wytrzymuje z Baranem).

Syna Artura oraz dwie synowe, z którymi mam bardzo dobry kontakt i  kocham je  jak własne córki , lecz najwspanialsze są wnuki ; Aleksandra córka Artura której jest wszędzie pełno i głośno oraz Natana syna Klaudiusza

Red.TE: Powiedziałaś już nam czym się parasz zawodowo, ale na pewno masz jakieś pasje i hobby. Opowiedz nam o tym.

Jak je realizujesz i co ci one dają?

Krystyna Niemiec: Pasje i hobby ???  Bardzo lubię wycieczki , być tam gdzie jeszcze nie byłam , zwiedzać zamki i pałace poznawać ich tajemnice oraz ciekawe historie. Polecam Dolny Śląsk, gdyż jest pasjonujący i tajemniczy . Wycieczki w góry , piesze  wędrówki i spacery. Należę także do chóru parafialnego, od czasu jego powstania. Hobby i pasje dodają ludziom spokoju , relaksu ,oderwania się i odetchnienia od codzienności, dają poczucie odrobiny wewnętrznego spokoju i radości oraz Robienie tego co się lubi, to tylko krótkie chwile, ale to jest najpieknięjsze.

Red.TE: Chciałabym abyś powiedziała kilka słów o naszej parafii. Jak  ją postrzegasz? Jakie widzisz w niej wartości? Co daje Ci przynależność do niej?

Krystyna Niemiec: O naszej parafii zostało już tyle powiedziane, że aż trudno jeszcze coś dodać.  Ale my jako parafianie jesteśmy zgraną paczką na czele z naszym proboszczem ks.Marcinem. Bóg zawsze nas wspierał w chwilach dobrych jak i złych.

Jeżeli jest taka potrzeba zawsze dajemy radę  w małym ciele wielki Duch . Jest grono osób, które  udzielają się w pracach kościelnych z własnej inicjatywy, chętnie pomagają poświęcając swój wolny czas.

Panie które kolejny raz pomogły przy organizacji " Śniadania dla kobiet"Wspólnie organizowane są pikniki rodzinne w ogrodzie parafialnym. Wielu jest wolontariuszye podczas organizowania "Biegów Charytatywnych".

Jako mała parafia ewangelicka,  w tak dużym mieście jak Tychy, jesteśmy postrzegani oraz dostrzegani  przez innych .

Okazywana jest nam tolerancja i szacunek. Ja osobiście jestem dumn,a że jestem ewangeliczką, myślę że parafianie także.

Red.TE: Czy  chciałabyś zmienić coś w naszej parafii?

Krystyna Niemiec: Zmiany nie zawsze wychodzi na dobre , nie zawsze każdy patrzy na to przychylnym okiem. Lecz mi, jak i innym parafianom marzy się, stworzenie , wykorzystanie  wolnej przestrzeni - min. na salki, gdzie mogłyby się odbywać zajęcia ; szkółki niedzielnej , próby chóru, koła Pań w kościele.  Chciałabym też, by można było liczyć na pomoc młodszych parafian, nie zawsze tych samych. Jesteśmy jedną wspólnotą duża rodziną  i razem potrafimy wiele.

Red.TE: A teraz pytanie, które zadaje wszystkim moim rozmówcom. Czego życzysz naszej parafii?

Krystyna Niemiec: Życzę wszystkim parafianom Błogosławieństwa  na nadchodzące wakacje  czas urlopów i wypoczynku by Bóg zawsze ich prowadził.

         ' Pan jest pasterzem moim,

           Niczego mi nie braknie.

           Na niwach zielonych pasie mnie.

           Nad wody spokojne prowadzi mnie.........

         .....Wiedzie mnie ścieżkami sprawiedliwości..........

         .....Choćbym szedł ciemną doliną.

           Zła się nie ulęknę , boś Ty ze mną........  Ps.23.

Red.TE: Dziękując za rozmowę, dziękujemy  za Twoje wielkie zaangażowanie w życie parafii, za pomocną i zawsze chętną dłoń do pracy.

Parafianie

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną ze starszych, ale bardzo aktywnych jej członkiń. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad? Lidia Rosińska: Tak. Red. TE: Nasza tyska parafia to głównie ludzie, którzy przyjechali tu skądś...

Czytaj więcej
Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną z najstarszych członkiń naszej społeczności. Przez wiele lat bardzo aktywnie brała Pani udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad?           Wanda...

Czytaj więcej
Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Red. TE: Zazwyczaj redakcja „Tyskiego Ewangelika” przeprowadza wywiady z osobami, które pełnią w naszej parafii jakąś funkcję. Jednak działalność parafii, nie tylko z takich osób się składa. Jest wiele takich, które bardzo czynnie biorą udział we wszelkich aktywnościach parafii. Wy właśnie jesteście takimi osobami. Czy...

Czytaj więcej
Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

  małżeństwo, które obsługuje internetową transmisję nabożeństw Red. T.E.: „Tyski Ewangelik” przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Od niespełna roku podjęliście się obowiązku obsługi transmisji internetowych z naszego kościoła. Czy mogę z Wami przeprowadzić wywiad? Karolina i Bartosz: Tak. Red. T. E.: Nazwisko Korusiewicz w...

Czytaj więcej
Wywiad z Sylwią Adamus

Wywiad z Sylwią Adamus

redaktor „Tyskiego Ewangelika” W imieniu „Tyskiego Ewangelika” tym razem ‒ Stanisław Boczar: Czuję się niezręcznie – w końcu Ty założyłaś „Tyskiego Ewangelika” i Ty przeprowadziłaś, w imieniu redakcji, wszystkie trzydzieścikilka wywiadów. Ale pytanie muszę zadać: czy odpowiesz na kilka pytań? Sylwia Adamus: Bardziej niezręcznie to chyba ja się...

Czytaj więcej
Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

- organizatorem Wakacyjnej Szkoły Biblijnej z Językiem Angielskim Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Ty, mimo, że mieszkasz wiele tysięcy kilometrów od naszych Tychów, nadal jesteś zaangażowany w działalność naszej parafii. Czy zgodzisz sie na przeprowadzenie wywiadu z Tobą? Maciej...

Czytaj więcej
Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które robią coś w naszej parafii. Ty podjęłaś się trudu prowadzenia zespołu parafialnego, a także w ubiegłym roku zorganizowałaś akcję pieczenia ciasteczek dla seniorów. Nie znamy Cię i chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na...

Czytaj więcej
Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Razem ze swoimi dzieciakami czynnie bierzesz udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Agnieszka Tabor: Tak. Red. TE: Na początku kilka słów o...

Czytaj więcej
Rozmowa z Mironą Siąkowską

Rozmowa z Mironą Siąkowską

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Bierzesz bardzo czynny udział w wielu organizowanych u nas imprezach. Zawsze możemy liczyć na Twoją pomoc. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Mirona Siąkowska: Tak. Red.TE: Wiem, że mieszkasz...

Czytaj więcej
Wywiad z Krystyną Boczar

Wywiad z Krystyną Boczar

- dobrym duchem naszej parafii, która dba nie tyle o nasze  dusze ale i o ciała. Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Czy udzielisz nam wywiadu? Krystyna Boczar: Tak

Czytaj więcej
Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Adam Łazarski: Tak.  Red.TE: Jeżeli dobrze pamiętam, z tyską radą parafialną jesteś związany juz kilka dobrych lat. Opowiedz nam coś o tym...

Czytaj więcej
Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi Pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Heleną Kłosek sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na imprezy. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Krystyna Niemiec: Tak . Oczywiście lecz nie spodziewałam się, że to już moja kolej. Red.TE: Jesteś jednym z członków komisji rewizyjnej, która wchodzi w...

Czytaj więcej
Halina Pokorska - radna naszej parafii

Halina Pokorska - radna naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Halina Pokorska:  Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie już z tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Jarosław Kurowski: Tak, chociaż nie wiem, ile danych mogę ujawnić, żeby nie wejść w konflikt z ustawą o ochronie danych osobowych RODO. Red.TE: Na...

Czytaj więcej
Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Ewald Niemiec: Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się pani na udzielenie  wywiadu? Barbara Kostrzewa:  Tak Red.TE: Na początek pytanie o sprawy związane z pełnieniem funkcji w naszej parafii. Którą kadencję jest pani  radną i co spowodowało...

Czytaj więcej
Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na  udzielenie  wywiadu? Adam Kocjan:  Tak oczywiście Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jesteś radnym, jakie pełniłeś w niej funkcje i co spowodowało, że postanowiłeś do niej...

Czytaj więcej
Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, chcemy w Tyskim Ewangeliku przedstawić wywiady z wszystkimi radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się Pan na  udzielenie  wywiadu, Jerzy Gospodarek: Tak Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jest Pan radnym i co spowodowało, że postanowił Pan do niej kandydować? Jerzy Gospodarek: Jestem...

Czytaj więcej
Adam Adamus - radny naszej parafii

Adam Adamus - radny naszej parafii

Red.TE:Na poczatku tego roku została zaprzysiężona   nowa Rada Parafialna, wybrana przez zgromadzenie parafialne. Postanowiliśmy, że od tego numeru Tyskiego Ewangelika będziemy przeprowadzać wywiad z jednym z radnych. Alfabetycznie jesteś na pierwszym miejscu i to ciebie pierwszego spotkała ta przyjemność . Czy zgadzasz się na udzielenie ...

Czytaj więcej
Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Red.TE: W poprzednich numerach TE rozpoczęliśmy przedstawiać kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Ryszard Jaworski: Tak, zgadzam się.

Czytaj więcej
Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Red.TE: Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, że w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu parafii. Od roku jesteś dyrygentką naszego chóru. Chciałabym przeprowadzić z Tobą wywiad. Czy zgadzasz się? Dorota Kurowska: Oczywiście. Red.TE: Jak to się stało, że zostałaś dyrygentką tyskiego chóru? Dorota...

Czytaj więcej
Iwona Małajny - sekretarz Rady

Iwona Małajny - sekretarz Rady

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Iwona Małajny:  Oczywiście i jest mi bardzo miło. Red.TE: Na początek pytanie bardzo formalne. Pełnisz funkcję radnej pierwsza kadencję. Co sprawiło, że postanowiłaś do...

Czytaj więcej
Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Dotychczas przeprowadzałam wywiady z postaciami dosyć znanymi w naszej parafii. Byli oni znani i rozpoznawalni. Są jednak w parafii osoby bardzo aktywne, chętne do wszelakiej pomocy, jednak nie zawsze wszyscy kojarzą ich twarze. Taką właśnie osobą jest p. Krystyna Kocjan. Czy mogę zadać Ci...

Czytaj więcej
Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Jubileusz 20-lat poświęcenia kościoła i 32 lata od daty erygowania parafii to wystarczająco długi czas, by zacząć wspominać tych, którzy przyczynili się do ich powstania. Taką osobą był p. Ernest Adamus, pierwszy kurator naszej parafii, który tę funkcję pełnił od 1983 do 1997 roku. Niestety 15...

Czytaj więcej
Rozmowa z Martą Adamus

Rozmowa z Martą Adamus

Red.TE: W każdym numerze Tyskiego Ewangelika ukazuje się wywiad ze znana osobą w naszej parafii. Najczęściej rozmawiałam z osobami, które są w niej bardzo aktywne . Pomyślałam sobie, że warto byłoby porozmawiać z przedstawicielem młodego pokolenia. Wszak młodzież to nasza przyszłość. Marta czy zgodzisz się...

Czytaj więcej
Helena Kłosek - wywiad

Helena Kłosek - wywiad

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Małgorzatą Magner sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na wycieczki. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Lucyną Kłosek -  prowadzącą szkółkę niedzielną

Lucyną Kłosek - prowadzącą szkółkę niedzielną

Red.TE: Razem z Mariolę Fenger i Joanną Widuch prowadzisz szkółkę niedzielną w naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Tobą króciutki wywiad. Zgadzasz się. Lucyna Kłosek: Tak. Oczywiście. Red.TE :Wiem , że nie jesteś rodowitą tyszanką. Skąd pochodzisz i jak trafiłaś do  naszej parafii? Lucyna Kłosek: Pochodzę z Zamarsk...

Czytaj więcej
Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Red.TE: Dzień dobry. Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu naszej parafii. Czy może tym razem Pani  udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań? Pani Monika: Oczywiście Red.TE: Jest Pani dyrygentką naszego chóru. Jak do tego doszło ...

Czytaj więcej
Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Red.TE: W każdym wydaniu Tyskiego Ewangelika przeprowadzamy wywiad z jednym z członków Naszej Parafii. Były to rozmowy z pracownikami i działaczami, którzy mają istotny wkład w parafialne życie naszego kościoła. Pani także zalicza się do tego grona, gdyż przez wiele lat, poświęcała pani swój wolny...

Czytaj więcej
Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Red.TE: W poprzednim numerze TE rozpoczęliśmy przedstawianie kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Andrzej Glajcar: tak, oczywiście.

Czytaj więcej
Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Red.TE: W obecnej kadencji rady parafialnej jesteś kuratorem naszej parafii. Chcielibyśmy Cię poznać trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Wiesiek: Oczywiście. Red.TE: Wiem, że pochodzisz z innej parafii . Od jak dawna jesteś tyszaninem i z jakiej parafii pochodzisz.?

Czytaj więcej
Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Red.TE: Ostatnio, jak to się u nas mówi, często "spadasz z ambony". Stworzyłeś i obsługujesz stronę internetową naszej parafii. Zajmujesz się graficznym składem gazetki "Tyski Ewangelik". Sporządziłeś wniosek o dotację na remont okien do Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, wcześniej zająłeś się likwidacją baraku, w...

Czytaj więcej
Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Red.TE:  Chyba wszyscy w naszej parafii znają Panią z widzenia, bo co tydzień zasiada pani przy organach i gra na nich w czasie nabożeństwa. Chcielibyśmy jednak  poznać  Panią trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Pani Irena: Oczywiście. Red.TE: Czy jest Pani rodowitą tyszanką, czy pochodzi pani z...

Czytaj więcej
Mariola i Roman Fengerowie

Mariola i Roman Fengerowie

Red.TE: Pierwszy raz przeprowadzać będę wywiad z małżeństwem, ale chyba trudno byłoby rozdzielić Waszą działalność. Stąd pomysł aby porozmawiać z  Wami jednocześnie. Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Was. Mogę zadać parę pytań? Mariola: Oczywiście. Red.TE: Wiem Romku, że ty jesteś tyszaninem z urodzenia. Powiedz gdzie poznałeś Mariolę...

Czytaj więcej