Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wspomnienia

Wspomnienie o śp. Urszuli Kurczyk

Przypominka. Ważna część naszej luterańskiej tradycji. Zdania wypowiadane od ołtarza zwykle pod koniec cotygodniowych ogłoszeń. Jeszcze w sierpniu, po wspomnieniu Pani Urszuli Kurczyk i jej matki kilka słów swojej osobistej refleksji napisał Roman Fenger. SJB

Na wczorajszym nabożeństwie wspominaliśmy nasze parafianki które już odeszły do Pana. Panią Urszulę Kurczyk i jej mamę.  Dla mnie wiązało się to z wspomnieniami,  które momentalnie były w mojej głowie.  

Czytaj więcej...

Wspomnienie o Erneście Adamusie, pierwszym Kuratorze tyskiej Parafii

Jubileusz 20-lat poświęcenia kościoła i 32 lata od daty erygowania parafii to wystarczająco długi czas, by zacząć wspominać tych, którzy przyczynili się do ich powstania. Taką osobą był p. Ernest Adamus, pierwszy kurator naszej parafii, który tę funkcję pełnił od 1983 do 1997 roku.

Niestety 15 lat temu odszedł do Pana w wieku niespełna 60 lat. Dlatego dzisiaj, w miejscu tradycyjnego wywiadu, będzie wspomnienie.

@Tyski Ewangelik 4 (13) 2015

Czytaj więcej...

Wspomnienie o Marcie Szot z domu Jarosz oraz Emilii Jarosz

Na podstawie rodzinnych opowiadań , jak i własnych reminiscencji pragnę wspomnieć dwie wspaniałe osoby z naszej Parafii. Kochane siostry: śp. Martę Szot z domu Jarosz ur. 7 października 1923r oraz śp. Emilię Jarosz urodzoną 15 września 1926r, pochodzące z Rudziczki.

Lucyna Kłosek

Czytaj więcej...

Wspomnienie o śp. ks. Janie Grossie

*

"Dosyć już Panie, weź życie moje...". te słowa usłyszeliśmy z ust ks. Jana Grossa dnia 23 marca 2014 roku w kościele w Mikołowie.  Był to fragment tekstu kazalnego wyznaczonego na 3 Niedzielę Pasyjną, z 1Księgi królewskiej 19,1-8. Są to słowa proroka Eliasza, zmęczonego, zatroskanego, pełnego obaw o swoje życie, ...

Czytaj więcej...

Wspomnienie o śp. Hildegardzie (Hildzi) Jurys z d. Chodura

Zebraliśmy się tu dzisiaj, aby pożegnać śp Hildegardę Zuzannę Jurys z domu Chodura, córkę Marii i Józefa, zamieszkałą w Tychach przy ulicy  Edisona.

z kazania głoszonego podczas nabożeństwa żałobnego

zob. dalej

Sami o sobie

W poszczególnych rozdziałach zamieszczono reprodukcje wszystkich dostępnych kart Kroniki Parafialnej. SJB