Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Oferty wolontariatu w Czechach, Danii i Francji

Chcesz spędzić rok za granicą ...

 

... pomagając ludziom w potrzebie? Wyjedź na wolontariat europejski! Wciąż dostępne są oferty wolontariatu w Czechach, Danii i Francji w obszarze edukacji i wsparcia osób z niepełnosprawnością lub pochodzących ze środowisk słabych socjalnie.

Projekty wolontariackie rozpoczynają się we wrześniu lub październiku 2021 r. i trwają do lipca lub sierpnia 2022 r. Wolontariusze mają zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie i kieszonkowe.

Czechy
Slezská diakonie proponuje trzy projekty wolontariackie: w Karniowie (warsztaty socjoterapeutyczne), Karwinie (środowiskowy dom samopomocy) i regionie Město Albrechtice (świetlice środowiskowe). W pierwszych dwóch placówkach wolontariusze będą pracować z osobami z niepełnosprawnością (fizyczną i/lub intelektualną). Natomiast w świetlicach środowiskowych będą wspierać dzieci i młodzież ze środowisk słabszych socjalnie.

Więcej informacji tutaj

Dania
Organizacja Dansk ICYE zaprasza wolontariuszy na dwa projekty: w PTG International Youth College w Ulfborg oraz Limfjordsskolen w Løgstør. Pierwsza placówka jest szkołą z internatem dla osób w wieku 18–30 lat. Część jej uczniów pochodzi z trudnych środowisk i potrzebuje wsparcia socjalnego. Szkoła promuje odpowiedzialność społeczną i aktywnie działa na rzecz podnoszenia świadomości kulturalnej, inkluzywności i tolerancji. Z kolei Limfjordsskolen jest szkołą dla osób z niepełnosprawnością w wieku 17–20 lat. Prowadzi nauczanie oparte na indywidualnych umiejętnościach uczniów, przygotowując ich do aktywnego i niezależnego życia na tyle, na ile to możliwe.

Więcej informacji:

Francja
Organizacja Maison de l'Europe oferuje trzy projekty wolontariackie w departamencie Sarthe, a głównym ich tematem jest edukacja europejska. Wolontariusze będą pracować w tzw. rodzinnych domach na wsi, które goszczą uczniów mających trudności z tradycyjnym systemem szkolnym i szukają nowych sposobów uczenia się. Będą współpracować z pracownikami tych placówek i innymi wolontariuszami w zakresie podnoszenia świadomości europejskiej i rozwijania inicjatyw edukacyjnych.

Więcej informacji tutaj

Zgłoszenia i więcej informacji:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz też: Wolontariat europejski

>>> NA SKRÓTY

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

Duszpasterstwo dorosłych

Tyski Ewangelik

Sami o sobie

>>> kultura.tychy.pl

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

Od Redakcji

8. maja

Siedemset czterdzieści trzy dni

 Między Niedzielą Palmową roku 2020 a Poniedziałkiem Wielkanocnym bieżącego roku upłynęło właśnie tyle dni. 

Więcej…

strona znajduje się na serwerach