Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

25. marzec

Ciekaw jestem jak wspominać będziemy ten dzień: jako dzień wprowadzenia kolejnych ograniczeń "od pojutrza", czy jako dzień, w którym okazało się, jak dużo zależy od postępowania każdego z nas.

Z wszystkiego, o czym rozmawiamy od miesięcy, tylko trzy wyrazy nie straciły znaczenia: dezynfekuj, dystans, maseczka.

Wprowadzone ograniczenia odbieramy, w większości, jako przedłużenie, spotęgowanie uciążliwości, które trwają już od ponad roku. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie: jak często wchodzimy do sklepów - czy do naszego kościoła - omijając urządzenia umożliwiające dezynfekcję. Jak często pozwalamy zsunąć się maseczce tak, że ledwie zasłania usta. A jak często zsuwa się nam poniżej brody. W końcu jak często wchodzimy do sklepu, do kościoła, omijając limit osób, jakie mogą znajdować się w pomieszczeniu. Wiem, upraszczam. Przecież to, że ja tak postępuję lub że nawet mnie się to czasem zdarza - nie ma wpływu na to, że nasza sytuacja jako społeczeństwa robi się coraz trudniejsza i niebezpieczna. NIE! Skończyły się żarty. Na temat epidemii i sposobów na jej przezwyciężenie wypowiada wielu - ale nie spotkałem żadnego dowodu na to, że stosowanie zasady DDM zwiększa zachorowalność. Dlatego - mimo że wielu tego nie robi - zastosuj zasadę DDM! Bezwzględnie i wszędzie!

W tym miejscu nie mogę nie zatrzymać się nad uzasadnieniem wprowadzenia - powszechnie nieprzestrzeganego - limitu osób dopuszczonych do przebywania w kościele i w sklepie jako niemożność dyskryminowania różnych rodzai działalności gospodarczej. Gdybym tego nie usłyszał na własne uszy - nie uwierzyłbym.  Dlaczego nawet w tak poważnej sytuacji traktuje się nas jak dzieci. Udział w nabożeństwie jak zakupy w markecie ...

sjb

zob. też wcześniejsze wydania
blogu redakcyjnego: 18. lutego

 

>>> NA SKRÓTY

KORONOWIRUS - nabożeństwa

Osoby obecne w kościele proszę o dezynfekowanie rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła, zachowanie wymaganych odległości przy zajmowaniu miejsc oraz zgodnie z odpowiednimi Rozporządzeniami RM bezwzględne osłanianie nosa i ust podczas całego nabożeństwa. Z tego obowiązku zwolnione są, oprócz młodszych dzieci, osoby posiadające zaświadczenie lekarskie.

Zamiar wzięcia udziału w nabożeństwie proszę zgłaszać telefonicznie +48 506-431-796.

Stałe spotkania

W związku z ograniczeniami obowiązującymi w czasie zagrożenia epidemią wszystkie zajęcia i spotkania są zawieszone do odwołania. Spotkania i zajęcia zapowiadane każdorazowo w ogłoszeniach parafialnych odbywają się ONLINE.

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK 

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

KORONAWIRUS - gdy potrzebna pomoc ...

Gdy potrzebna pomoc, każdego rodzaju, w zakupach, wyprowadzeniu psa, czy chcesz z kimś pogadać - zadzwoń, a skontaktują Cię z odpowiednią osobą: tel: +48 506-431-796

Pamiętaj też o Tyskiej Srebrnej Linii dla Seniora 793-516-516

Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

zob. więcej: Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

>>> Wakacyjne propozycje

Nie możemy przewidzieć, czy jaka impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

Od Redakcji

25. marzec

Ciekaw jestem jak wspominać będziemy ten dzień: jako dzień wprowadzenia kolejnych ograniczeń "od pojutrza", czy jako dzień, w którym okazało się, jak dużo zależy od postępowania każdego z nas.

Z wszystkiego, o czym rozmawiamy od miesięcy, tylko trzy wyrazy nie straciły znaczenia: dezynfekuj, dystans, maseczka.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach