Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

Wspólny wypad w góry

Dzieci ze szkólki niedzielnej i ich Rodzice

Szkółkowe wyprawy

Korzystając z wolnego dnia 16 czerwca, wybraliśmy się z naszymi szkółkowiczami na wycieczkę w góry. Kame-ralne grono uczestników szkółek niedzielnych wraz z rodzicami wybrało się do Wisły-Jawornika na jedno-dniową wycieczkę.

Była to wyprawa, która cieszyła nas szczególnie. Do czerwcowych wycieczek szkółkowych wracamy po dłu-giej przerwie spowodowanej pandemią. I chociaż było nas niewielu, ten czas będzie niezapomniany.

Udało nam się zdobyć szczyt góry Soszów. Nasza przedkonfirmacyjna już młodzież, która żegna się ze szkółką niedzielną, pokazała nam, jak zdobywać góry (w ich wykonaniu przed wszystkim w zawrotnym tem-pie, tak myślałam, łapiąc ledwo oddech i wlekąc się na ogonie).

Jednak dorośli bawili się świetnie (dorośli, nie chcę mówić za dzieci, chociaż moje były bardzo zadowolone po wyprawie), rozmawiając i relaksując się na leżakach pod schroniskiem.

Udało nam się również rozpalić ognisko i upiec kiełba-ski, pograć w piłkę, w kalambury i odczytywanie rebu-sów. Niektórym odważnym udało się zamoczyć po-rządnie buty i skarpety w jawornickim potoku, inni bie-gali boso po trawie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej. Jesteśmy wdzięczni Panu za ten wspaniały wspólny czas.

Agnieszka Tabor

zdjęcia: Agnieszka Szymańska, Agnieszka Tabor, Lucyna Kłosek