Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

Kolejne spotkanie w Simoradzu

 11 i 12 marca 2023

 Najważniejszym słowem, jakie znam, to znaczy budzącym moc, nie jest wezwanie typu: „Dasz radę" albo „Jesteś niepokonany". Prawdziwym słowem mocy jest rada i zachęta: „Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a wszystko inne – czego potrzebujecie – będzie wam dane" (Mt 6,33).

To słowo uświadamia mi, że najważniejszym zadaniem jest odkrywanie Źródła Życia w sobie i dbanie o to, aby czerpać z niego wszystko, co jest potrzebne do codziennego życia. Nie mieć żadnych zmartwień, trosk, lęku i wysiłku, jedynie uaktywniać przepływ mocy, która nie jest z nas. Koncentrując się na tym możemy mieć wszystko: „Proście a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a drzwi będą otwarte" (Mt 7,7).

Dla mnie to zadanie wiary, której najtrafniejsza definicja z Listu do Hebrajczyków brzmi: „Wiara jest pewnością rzeczywistości, oczekiwanej w nadziei, chociaż nie do udowodnienia (albo: spoza zjawisk dostępnych zmysłom) " (Hbr 11,1). To kolejne słowo mocy, któremu zawdzięczam zdrowe, spokojne i radosne życie.

Tę zapomnianą wiedzę o Bożej obecności w człowieku, do której mamy dostęp przez wiarę, praktykował i przypomniał Jezus z Galilei. Dzięki Niemu możemy z niej korzystać, pomimo że była zapomniana, a w niektórych kulturach reglamentowana (utajniona). Chociaż Jezus nie był jej wynalazcą, na pewno był jej Mistrzem.

Skoro autor Listu do Hebrajczyków miał powód, aby adresatom listu napisać kilka gorzkich słów: „Na ten temat mamy wiele słów do powiedzenia, jednak niemożliwe jest ich wyjaśnienie, ponieważ otępialiście w słuchaniu. A biorąc pod uwagę czas, powinniście dla innych być nauczycielami, tymczasem sami znowu potrzebujecie nauczyciela podstawowych Bożych prawd. Potrzebujecie duchowego mleka, a przecież od dawna powinniście żywić się twardym pokarmem" (Hbr 5,11n), pytanie brzmi: Czy na pewno chcesz się jej uczyć i mieć dostęp do życiowej sprawczości i zdrowia, czy wolisz zależeć od innych?

Jeśli na pierwszą część pytania odpowiadasz pozytywnie, zachęcam Cię do nauki.

To jest stara wiedza i umiejętności, znana i praktykowana od Polinezji przez Daleki Bliski Wchód, po Egipt i częściowo Grecję. Współcześnie jest uprzystępniania przez jungowski nurt psychoanalizy oraz jako huna. Mistrz z Galilei z różnych powodów miał do niej dostęp, stosował ją i zapewniał, że każdy może jej używać, czyniąc dzieła nawet większe niż On.

Jej podstawy będą przedmiotem naszych zajęć podczas kolejnego spotkania w Simoradzu, które odbędzie się 11 i 12 marca 2023 r. Będziemy zajmować się skuteczną modlitwą, wizualizacją połączoną z emocjami, poznawać trzy poziomy świadomości, mówić o strumieniu świadomości, rozumieniu zła, bądź rozróżniać pomiędzy duszą a duchem.

Koszt z noclegiem z soboty na niedzielę, dwoma obiadami, sobotnią kolacją i niedzielnym śniadaniem = 380 zł.

Koszt uczestnictwa bez noclegu, ale z wszystkimi posiłkami = 290 zł.

Serdecznie zapraszam wszystkich Przyjaciół Akademii Świadomego Życia, nie tylko uczestników pierwszego spotkania.

Adres: Simoradz, ul. Sienna 37.

Zgłoszenia: 660 783 510; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zob. https://www.mju.slask.pl/kolejne-spotkanie-w-simoradzu/