Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

z nich największa jest miłość

(1. Kor. 13,13)

ze strony Parafii Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu razem z wrocławską grupą Fundacji Wiara i Tęcza zapraszają na modlitwę w intencji osób LGBT, a także innych osób dyskryminowanych i wykluczonych. Modlitwa odbędzie się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29 o godzinie 12.00.

Modlitwę poprzedzą drzwi otwarte w naszym kościele, od 10.00 do 12.00, podczas których każda osoba będzie mogła przyjść, pomodlić się, pomedytować, porozmawiać lub po prostu znaleźć nieco cienia. Zależy nam na pokazaniu, że Kościół powinien być i jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich osób, w tym dla osób
LGBT+. Osoby nieheteronormatywne szczególnie często bywają celem ataków i agresywnej retoryki ze strony różnych środowisk, w tym i kościelnych, stąd nasza modlitwa i drzwi otwarte są szczególnie skierowane w stronę środowiska LGBT+.

Drzwi otwarte i modlitwa mają charakter niezobowiązujący. Każda osoba może przyjść, bez względu na światopogląd i wyznanie. Jedynym warunkiem jest zachowanie szacunku wobec wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Podczas drzwi otwartych chętne osoby będą mogły porozmawiać z duchownymi naszej parafii i przedstawicielami Wiary i Tęczy. Nasze wydarzenie odbywa się w dniu 15. Wrocławskiego Marszu Równości, ale jest inicjatywą niezależną, zainicjowaną przez członków naszej parafii. Nie chcemy w żadnym przypadku tworzyć alternatywy dla Marszu czy Miasteczka Równości, ale chcemy dołożyć cegiełkę do budowania lepszego, bezpiecznego i tolerancyjnego świata, bo uważamy to za część misji Kościoła.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Jesteście mile widziani.