Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

Tyskie Śniadanie dla Kobiet

W sobotę, 3. czerwca ...

Jestem przede wszystkim wdzięczna Bogu. Za to jaki jest i za ludzi których stawia wokół mnie.

Od dawna w gronie tyskiej grupy kobiet planowałyśmy śniadanie dla kobiet, w czwartek 1.06.2023 wiele osób przyszło pomóc ustawić stoły i przygotować wnętrze naszego kościoła do przyjęcia uczestniczek spotkania.

 

Do Tychów na śniadanie dla kobiet przyjechało 133 pań, z diecezji katowickiej i cieszyńskiej, ale też była pani ze Szczecina, czym wzbudziła mój podziw.

 

kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości  

Rozmawiałyśmy o wdzięczności, rozważaniem podzieliła się Dobrosława Duś. Wykład pt " A wdzięczność jest jej siłą" przygotowała Ewa Pieszka, poruszającym świadectwem podzieliła się Ewa Olencka, śpiew poprowadziła grupa z Ustronia, a Adam Tondyra czuwał nad nagłośnieniem. Stoisko Księgarni Warto cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nad konferansjerką czuwała Mirona Siąkowska.  Odwiedził nas też bp diecezji katowickiej, a błogosławieństwa udzielił ks Marcin Konieczny. 

 

kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości  
Moim zdaniem to była uczta duchowa i cielesna, bo śniadanie było wyborne, a ciasta o które zatroszczyły się uczestniczki śniadania były doskonałe. Wierszem biblijnym którym zaczęłyśmy (na zaproszeniach) i zakończyłyśmy spotkanie, był werset z listu do Kolosan 3,15 Pokój Chrystusa, do którego zostaliście wezwani wy, tworzący Jego żywe Ciało, niech zawsze kieruje waszymi wyborami. Nie zapominajcie też o pielęgnowaniu w sobie postawy wdzięczności  Kol. 3,15 (NPD) 
 
Mam nadzieję że wszystkie panie wyjechały z postanowieniem by być bardziej wdzięczne Bogu i ludziom.

Mariola Fenger
doradca rodzinny