Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2023-2024

Magii Adwentu dzień trzeci i ostatni

"Koncert Światła" u tyskich ewangelików

 z parafialnego FB

 

W serwisie internetowym tychy.info (966 odtworzeń) o wydarzeniu przeczytałem m. in.

Koncert Światła to koncert polskich pieśni adwentowych, w których zachowując oryginalne melodie, tradycja łączy się z nowoczesnym brzmieniem. 

W Koncercie Światła, jak w pryzmacie, spotykały się różne wrażliwości muzyczne. To połączenie muzyków zespołu SĄSTĄD (Dominika Kierpiec - Kontny, Rafał Kierpiec, Natalia Tomecka) i wybitnych jazzowych osobowości: Szymona Kamykowskiego (saksofon), Szymona Madeja (perkusja), z udziałem gościa specjalnego - Basi Pospieszalskiej (śpiew).

Koncert Światła to radosna opowieść o nadziei oczekiwania. To kolaż muzyki i przemyślanej gry świateł. To zwycięstwo światła nad mrokiem. To spotkanie tradycji z nowoczesnością, energii młodych muzyków i historycznych melodii. To - w końcu - głębokie przeżycie duchowe.

Wystąpili:
  • Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew / wiolonczela
  • Natalia Tomecka – instrumenty klawiszowe
  • Rafał Kierpiec – gitara basowa
  • Szymon Kamykowski – saksofony
  • Szymon Madej – perkusja i:
  • gość specjalny Koncertu Światła 2023 Basia Pospieszalska – śpiew
Organizatorem koncertu była nasza Parafia korzystając ze współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Patronat medialny koncertu: Radio eM

Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: https://www.tychy.info/najpopularniejsze/19971-magia-adwentu-koncert-swiatla-w-kosciele-ewangelickim-tychy