Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2023-2024

Podążając za pragnieniami serca

Śniadanie dla Kobiet w tyskiej parafii

 z FB

Tradycją już się stało, że w drugiej połowie maja w naszej, tyskiej parafii odbywa się Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet. I tak w sobotę, 18 maja do naszego kościoła zjechały się panie z różnych parafii naszej diecezji. Cieszymy się, że wnętrze naszego kościoła, dzięki temu, że mamy krzesła, a nie ławki możemy dostosowywać do różnych form kościelnej działalności. I tak w przestrzeń naszej świątyni wnieśliśmy stoły, aby przyjąć panie na uroczystym śniadaniu. Nie było to łatwe, gdyż zapowiedziało się aż 200 pań (pierwszy raz tak wielka liczba) i mieliśmy obawy czy zmieścimy tak wielkie grono uczestniczek, ale udało się.

 

Początki takich spotkań są zawsze radosne, bo okazuje się, że spotykamy wiele starych znajomych, a to z rodziny, ze wspólnych wyjazdów obozowych, czy nawet kolonijnych, wycieczek, zjazdów chórów, ewangelizacji czy innych dawno nie widzianych koleżanek. Uściskom i przytulasom nie było końca.

Celem tego spotkania, jest uroczyste śniadanie, ale przede wszystkim refleksja i zaduma nad Słowem Bożym. Myśl przewodnia brzmiała : Podążając za pragnieniami serca. Przemyśleniami na ten temat podzieliła się z nami pastorowa z Chorzowa: p. Ilona Cichy, zaś  o swoich marzeniach, które zaczynają się realizować opowiedziała nam Martyna Reske z Orzesza, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale lutnictwa, która opowiedział o swojej pasji budowania skrzypiec , o planach, a także pochwaliła się sukcesem, którym było zajęcie I miejsca w międzynarodowym konkursie prezentacji własnoręcznie wykonanych skrzypiec. 

Warto dodać, że nie same panie były na naszym spotkaniu, bo odwiedził nasz ks. bp dr Marian Niemiec oraz  Ks. Marcin Konieczny. Oboje witając się ze zgromadzeniem pań podzielili się kilkoma refleksjami. Natomiast stoisko księgarni „Warto” obsługiwał Roman Fenger. Zakupić mogliśmy też książeczkę dla dzieci, naszej uczestniczki, p. Renaty Minkus pt.”MARCH@EWAKA”.

 

W śpiewie poprowadziła nas pastorowa  z Rybnika, p. Ilona Matuszek z zespołem - brzmiało to wyjątkowo pięknie.

 

Był to na pewno piękny czas, który pobudził nas do refleksji i głębszych przemyśleń. Całej imprezie szefowała tyszanka, p. Mariola Fenger z Centrum Misji i Ewangelizacji. Na początku powitała nas rozważaniem na temat wersetu przewodniego: Rozkoszuj się Panem, a spełni pragnienia twego serca. Powierz panu drogę swoją, zaufaj mu, a On podejmie działanie. Psalm 37, 4-5 SNP, zaś całość imprezy przygotowała zwarta, pomysłowa i bardzo pracowita grupa pań z Tychów i Mikołowa, którym to bardzo dziękujemy.