Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Wezwanie do modlitwy o Ukrainę

- W tym trudnym czasie dla naszych sióstr i braci na Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o modlitwę za ich kraj - napisał w liście do wiernych bp. Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

 

 

 

Drogie Siostry i Bracia w Panu naszym Jezusie Chrystusie!

Niemiecki Ewangelicko-Luterański Kościół na Ukrainie w minionym tygodniu przeżywał  radosną uroczystość wprowadzenia w urząd nowego biskupa. Dzięki wieloletniej już współpracy, która łączy nasze oba Kościoły, było mi dane uczestniczyć w tym wydarzeniu.  Podczas nabożeństw modliliśmy się o pokój i błogosławieństwo dla Ukrainy:  "Boże chroń i błogosław Ukrainę",  brzmiały słowa powtarzane w pieśni.

Nie sposób i nie miejsce opisywać to wszystko, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Kościół luterański Ukrainy stara się pomagać potrzebującym. W budynku ewangelickiego kościoła w Kijowie zorganizowano punkt medyczny, przyjmuje się tam i opatruje rannych.

W tym trudnym czasie dla naszych sióstr i braci na Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o modlitwę za ich kraj. Prośmy Pana Boga, aby dał opamiętanie decydentom. Prośmy o pokój dla Ukrainy. Wstawiajmy się za ludzi ogarniętych lękiem i bólem po stracie najbliższych, bo "Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego" - List Jakuba 5,16c

Proszę o modlitwy indywidualne oraz o modlitwę podczas wszystkich najbliższych nabożeństw.  

Ks. Jerzy Samiec