Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Jak to robią w Bytomiu

Piszą o sobie:

Jesteśmy grupą streetworkerów, którzy od marca 2010r. działają na ulicach bytomskiego Bobrka w ramach programu Misja ULICA Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. To Grupa Pedagogów Ulicy "UNO".

 

 

W zakładce PARAFIA naszej strony, w dolnym pasku, znaleźć można odwołania do wybranych stron internetowych. Jak dotychczas najczęściej wykorzystywana była miniaturka strony internetowej, która prowadziła do bytomskich streetworkerów, którzy niemal codziennie informują o kolejnych etapach swojej pracowitej wędrówki po bytomskich podwórkach.

A o samym projekcie piszą:

Projekt realizowany jest przy współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Miechowicach, gdzie na terenie dzielnicy Bobrek i Miechowice prowadzimy działania pedagogiczne zaadresowane do dzieci i młodzieży spędzającej swój wolny czas na ulicach i podwórkach. Zaczęliśmy go naszą przeprowadzką w lutym i pierwszymi zaplanowanymi działaniami w marcu i w kwietniu. Chcemy zbudować dwie grupy i prowadzić z nimi systematyczną pracę pedagogiczną. Chcemy także zachęcić sześć osób by zrobiły szkolenie z zakresu pedagogiki ulicy i rozpoczęły prace w trzech różnych parafiach w Polsce. Projekt jest finansowany z różnych źródeł, między innymi z grantu ze Światowej Federacji Luterańskiej, 1% wpłacanego na Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz z przekazywanych darów na ten cel. Czas trwania projektu to trzy lata.

Warto też zobaczyć filmy:

Herkules (2004)

Herkules wyrusza w świat (2005)