Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Tyska Historia Narodzenia Pana Jezusa w Cieszynie

W dniach 2 i 3 stycznia 2016r. w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się koncert Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych.

 

Organizatorami drugiego dnia koncertu były LOTE (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego) i GTE (Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego). Po raz pierwszy w koncercie wzięły udział Dzieci i Młodzież z Parafii Tychy i Mikołów, które swoim śpiewem przedstawiły historię Bożego Narodzenia w kolędach. Dzieci zaśpiewały przy akompaniamencie dwóch gitar, na których grali Pani Magdalena Kryjak i Pan Michał Kryjak, a kolędę „Cichą noc” na saksofonie zagrała Pani Katarzyna Undas. 

Do teatru przyjechaliśmy ok. godziny 14:00, w garderobie przygotowaliśmy się do koncertu. Potem mieliśmy krótką próbę przed samym występem. O godz. 16:00 rozpoczął się koncert, który prowadzony był przez Panią Dyrektor Lidię Pałac i Panią Wicedyrektor Dagmarę Jagucka – Mielke. Dzieci z naszej Parafii występowały jako pierwsze. Po występie przeszliśmy do garderoby, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Później udaliśmy się na widownię aby słuchać innych wykonawców z Parafii  E-A: Brenna – Górki, Bażanowic, Cieszyna, Cisownicy, Hażlach – Zamarski, Skoczowa, Wisły i Gospodarzy LOTE/GTE. Podczas przerwy można było zakupić pyszne kanapki i ciasta przygotowane przez rodziców uczniów LOTE i GTE. Była też kawa, herbata i  zimne napoje. Przygotowano również loterię fantową. Po wystąpieniu ostatniego zespołu, wszystkie dzieci uczestniczące w koncercie zaśpiewały wspólnie kolędę „ Bóg się rodzi”, po owacjach rozeszliśmy się do domów. Było to popołudnie pełne wrażeń spędzone w miłej, rodzinnej atmosferze.

Lucyna Kłosek
zdjęcja: Magda Deka

 

PS. Obiecano mi więcej zdjęć - więc warto przypomnieć występy dzieci z naszej parafii w 4. Niedzielę Adwentu. Bo jasełkowe występy mają już swoją tradycję:

2015

2014

2013

a na zakończenie, to myślę, że warto, wzorem parafii warszawskiej, zorganizować u nas charakterystyczne dla szwedzkich luteran, bardzo widowiskowe i nostalgiczne obchody św. Łucji