Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2016-17

Konfirmacja 2017

W naszej Parafii kolejni konfirmanci: Klaudia i Herbert

W tym roku dwójka konfirmantów: Klaudia Kruk i Hubert Małajny. Pogoda - wymarzona, niezbyt ciepło, słońce. Wprowadzeni przez Radę Parafialną Konfirmanci zajęli wyznaczone miejsca i zaczęło się nabożeństwo. Tak jak się spodziewałem - może dlatego, że było ich tylko dwoje - skupieni, widziałem (i chyba widzieli to wszyscy zgromadzeni), że dla konfirmantów były to chwile ważne. Niby taki jak co roku przebieg tego szczególnego nabożeństwa miał dwie cechy szczególne: spontaniczny, szczery udział Klaudii Huberta i  niezwykle sprawne przepowadzenie całej uroczystości.

 

Może w przyszłym roku będzie w kościele więcej ludzi. Nabożeństwo konfirmacyjne nie musi trwać dwie i pół godziny - a jest, przez udział i modlitwę kolejnych młodych, miłą zapowiedzią przyszłości naszej parafii.

2016

Konfirmacja 2016

1998-2014

10 konfirmacja

z wystawy Jubileuszowej (Sylwia Adamus)