Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2017-18

Gospel dla Afryki

Noworoczny Koncert Charytatywny

4 stycznia w Chorzowskim Centrum Kultury uczestniczyliśmy w koncercie Gospel dla Afryki. Jak powiedziała prowadząca koncert i jego główna sprawczyni: Łatwiej pomagać wokół siebie - trudniej gdzieś daleko, na innym kontynencie.Idea pomocy dzieciom w Burkina Faso zrodziła się podczas pierwszej podróży zorganizowanej przez Iwonę Nawrot i jej ekipę. Istotą pomocy nie jest narzucanie własnych pomysłów lecz wspieranie projektów lokalnych, a pobudzanie aktywności powinno stanowić cel pomocy. Pierwszym była pomoc przy budowie "szkoły krawieckiej", gdzie nie tylko nauczono, ale wykonywano produkty, które po sprzedaży dały dochód społeczności lokalnej. Kolejny projekt to wybudowanie studni, potem szkoły dla dzieciaków.  W prezentacji mogliśmy zobaczyć zrealizowane projekty.

Koncert charytatywny, w którym uczestniczyliśmy, przyniósł dochód ponad 6 tysięcy złotych, które w całości przeznaczono na wsparcie kolejnego projektu - bezpiecznego azylu dla dzieci osieroconych i bezdomnych. To projekt ważny, pozwalający na uniknięcie islamskiej indoktrynacji przez pozbawione rodzin dzieci i młodzież.

W koncercie wzięły udział trzy zespoły: tyski God's Property, katowicki chór Gospel Sound i chorzowski chór gospel "z Miłości", które energetycznie, radośnie, wielbiąc Boga śpiewem pieśni oraz kolęd, w nowych aranżacjach wielokrotnie porywały do współuczestniczenia całą widownię.

Dziękujemy zespołom i organizatorom nie tylko za koncert i przeżycia z nim związane, dziękujęmy za pokazanie jak szeroki może być horyzont udzielanej pomocy.

tekst i zdjęcia
Krystyna i Stanisław
Boczarowie

zob. więcej: Gospel dla Afryki