Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

W naszej parafii

Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które robią coś w naszej parafii. Ty podjęłaś się trudu prowadzenia zespołu parafialnego, a także w ubiegłym roku zorganizowałaś akcję pieczenia ciasteczek dla seniorów. Nie znamy Cię i chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad?

Monika Byrtek: Tak.

Red.TE: Wiem, że mieszkasz w Tychach. Nie jesteś jednak rodowitą tyszanką, jak to się stało, że tu zamieszkałaś i trafiłaś do naszej parafii?

Monika Byrtek: To prawda, jestem wiślanką, gdzie mieszkałam przez 19 lat, później przeprowadziłam się do Warszawy, na kolejne 6 lat. Następnie mieszkałam na statku M.V. Logos Hope przez 3 lata (głównie w Azji południowo-wschodniej ale nie tylko, bo mieszkałam też 2 miesiące w Nowej Zelandii, w sumie kilka miesięcy na Filipinach, czy 2 miesiące na Madagaskarze – wszystko jednak było związane z moją służbą na statku), następnie przez 2 lata w Niemczech. Od Roku i 7 miesięcy mieszkam na śląsku. Dlaczego w Tychach: bo tu zostało zaoferowane mi mieszkanie.

Red.TE: Interesuje nas czym się parasz zawodowo, jakie masz wykształcenie i gdzie pracujesz i jaki to jest rodzaj pracy?

Monika Byrtek: Skończyłam 3-letnie studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz 5-letnie studia z filozofii. Aktualnie pracuję w DB Cargo Polska i zajmuję się, oj wieloma rzeczami (szczególnie w czasach epidemii), ale tak najprościej i najogólniej to strategią i planowaniem, projektami oraz szkoleniami z kompetencji miękkich (m.in.: przemawiania publicznego, pracy z grupą, feedbacku, zmianą itp.)

Red.TE: A teraz kilka słów o rodzinie?

Monika Byrtek: 2 rodziców, 4 rodzeństwa, 1 szwagier, 1 bratowa i 2 siostrzenice.

Red.TE: Powiedziałaś już nam czym się parasz zawodowo, ale na pewno masz jakieś pasje i hobby. Opowiedz nam o tym. Jak je realizujesz i co ci one dają?

Monika Byrtek: Łuuuu moje hobby i pasje, to trudny temat (kiedyś nawet o tym gdzieś pisałam). Bo ja nie mam jednego hobby, któremu oddawałabym się z wielkim zamiłowaniem (zgodnie z definicją słowa pasja). Lubię sporty, nawet jeśli nie jestem w nich dobra, ale nie te grupowe (koszykówka itp.) raczej te, co wykonuje się indywidualnie, ale nadal można z innym. Szczególnie bliskie mi jest narciarstwo alpejskie, pływanie i chodzenie po pagórkach i górach. Lubię sporty, nazywane „ekstremalnymi" wspinaczki po skałach i drzewach, offroad itp. Uwielbiam wszelkiego rodzaju dyskusje z ludźmi, najlepiej przy herbacie, ale tylko jeśli są faktycznymi dyskusjami z zachowaniem w miarę poprawnej argumentacji. Lubię czytać książki, głównie biograficzne, w tym momencie. Ale chyba, tak najbardziej, patrząc czemu poświęcam najwięcej czasu w moim życiu, to pasją moją jest Pan Bóg. Chociaż ostatnio to tak trochę gorzej, z tym poświęcaniem czasu z mojej strony, no ale...

Red.TE: Jak to się stało, że postanowiłaś zająć się zespołem parafialnym?

Monika Byrtek: Ja nic nie postanowiłam, to się nie do końca mieści nawet w moich umiejętnościach, talentach, czy darach (częściowo może tak, ale zupełnie nie w 100%). Prawdziwszym stwierdzeniem byłoby, że zostałam w to wrobiona. Gdy ks. Marcin szukał chętnych, powiedziałam, że mogę śpiewać. Następnie dowiedziałam się, że śpiewam, gram, prowadzę i organizuję. Całe szczęście mam w tym pomoc. Tutaj dodam: pomocy mojej bardzo dziękuję!

Red.TE: Czy to, że jesteś chrześcijanką wpływa w jakiś sposób na Twoje życie wśród różnych ludzi?

Monika Byrtek: Mam nadzieję, że wpływa. Zresztą, Jezus powiedział, że po tym ludzie nas poznają, że jesteśmy jego uczniami, po tym jak się wzajemnie kochamy. Ale czy faktycznie wpływa, to już mogliby ocenić tylko ludzie w około mnie. Czy faktycznie widzą we mnie Chrystusa? Czy tylko nikłą podróbkę, która coś tam próbuje, ale generalnie, to jak przychodzi co do czego, to i tak nie ma różnicy między mną, a niechrześcijanami.

Red.TE: Chciałabym abyś powiedział kilka słów o naszej parafii. Jak ją postrzegasz? Jakie widzisz w niej wartości?

Monika Byrtek: Kultura na Śląsku jest bardzo inna od kultury wiślańskiej, czy warszawskiej – w których do tej pory mieszkałam. I to nie tylko chodzi o kulturę chrześcijańską, ale również życia zawodowego, czy interakcji ludzi między sobą. I fajnie, że ta kultura w życiu kościelnym też się przebija, że to nie tak, że ludzie mają inne interakcje ze sobą poza kościołem i w kościele. Aczkolwiek, ciągle się uczę tej kultury, bo nie znałam jej wcześniej i często mnie zaskakuje. Poza tym, myślę, że zbór w Tychach ma ogromny potencjał jeśli chodzi o budynek jaki tutaj jest, potencjał, który można jeszcze na tak wiele sposobów wykorzystać. Widzę również ogromne zżycie z sobą ludzi, powiedzmy 50+, fajne jest to obserwować. No i kazania są bardzo nauczające, co również jest ogromnym plusem.

Red.TE: Czy chciałabyś zmienić coś w naszej parafii?

Monika Byrtek: Aby coś zmienić, trzeba zacząć od siebie, a nie od innych. Ja na razie nie za bardzo mam na to moce przerobowe chyba. Ale mogę powiedzieć, czego mi bardzo brakuje, w moim życiu w Tychach. Brakuje mi relacji z ludźmi w okolicy 30 r.ż. (czyli młodymi dorosłymi, jak to szumnie się nazywa), które oparte byłyby na Panu Bogu.

Relacji w których ludzie razem czytaliby Słowo Boże i się o siebie modlili, czy zjedli wspólny posiłek. W prawdzie, gdy pojawiłam się w Tychach pierwszy raz i próbowałam się dowiedzieć, co się dzieje w kościele i jak on wygląda, rozmawiając z wieloma ludźmi, na dzień dobry powiedziano mi, że tutaj takich relacji nie znajdę, a chrześcijaństwo nie opiera się na relacjach. Powiem, szczerze, że trochę byłam w szoku, szczególnie, że usłyszałam to od około 5 różnych osób. No cóż, ja się z tym nie zgadzam, bo jak mam zastosować nauki Chrystusa o przebaczaniu, jeśli nie mam komu przebaczyć, jak mam kochać innych, jeśli nie ma kogo kochać. Chrześcijaństwo nie jest dla mnie samotną wyspą, gdzie w niedzielę, w odpowiednich odległościach od siebie spotykają się ze sobą inne samotne wyspy. No, ale jak powiedziałam, aby to zmienić, pewnie musiałabym coś zrobić. A na razie to wszyscy siedzimy w domach na kwarantannie. Każda wyspa sama z sobą.

Red.TE: A teraz pytanie, które zadaje wszystkim moim rozmówcom. Czego życzysz naszej parafii?

Monika Byrtek: Żeby rosła, rozwijała się, jasno świeciła światłem Chrystusa. W zasadzie życzę tego, co można przeczytać w Dziejach Apostolskich o pierwszym kościele:

Dz 2:42-47 br "Wszyscy trzymali się wiernie nauki apostołów, trwali w łączności braterskiej, uczestniczyli w łamaniu chleba i oddawali się modlitwie. Każdy też odczuwał bojaźń, gdyż apostołowie dokonywali wielu znaków i cudów. Wszyscy, którzy uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali też to, co posiadali, a pieniądze rozdzielali wszystkim według potrzeb każdego z osobna. Codziennie zbierali się razem w świątyni [na wspólną modlitwę], a po domach, łamiąc chleb, spożywali dary Boże z radością i prostotą serca. Wielbili Boga i cieszyli się życzliwością całego ludu. A Pan pomnażał co dzień liczbę tych, którzy dostępowali zbawienia."

Red.TE: Dziękując za rozmowę, dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii i chętną dłoń do pracy w niej.

Parafianie

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną ze starszych, ale bardzo aktywnych jej członkiń. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad? Lidia Rosińska: Tak. Red. TE: Nasza tyska parafia to głównie ludzie, którzy przyjechali tu skądś...

Czytaj więcej
Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną z najstarszych członkiń naszej społeczności. Przez wiele lat bardzo aktywnie brała Pani udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad?           Wanda...

Czytaj więcej
Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Red. TE: Zazwyczaj redakcja „Tyskiego Ewangelika” przeprowadza wywiady z osobami, które pełnią w naszej parafii jakąś funkcję. Jednak działalność parafii, nie tylko z takich osób się składa. Jest wiele takich, które bardzo czynnie biorą udział we wszelkich aktywnościach parafii. Wy właśnie jesteście takimi osobami. Czy...

Czytaj więcej
Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

  małżeństwo, które obsługuje internetową transmisję nabożeństw Red. T.E.: „Tyski Ewangelik” przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Od niespełna roku podjęliście się obowiązku obsługi transmisji internetowych z naszego kościoła. Czy mogę z Wami przeprowadzić wywiad? Karolina i Bartosz: Tak. Red. T. E.: Nazwisko Korusiewicz w...

Czytaj więcej
Wywiad z Sylwią Adamus

Wywiad z Sylwią Adamus

redaktor „Tyskiego Ewangelika” W imieniu „Tyskiego Ewangelika” tym razem ‒ Stanisław Boczar: Czuję się niezręcznie – w końcu Ty założyłaś „Tyskiego Ewangelika” i Ty przeprowadziłaś, w imieniu redakcji, wszystkie trzydzieścikilka wywiadów. Ale pytanie muszę zadać: czy odpowiesz na kilka pytań? Sylwia Adamus: Bardziej niezręcznie to chyba ja się...

Czytaj więcej
Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

- organizatorem Wakacyjnej Szkoły Biblijnej z Językiem Angielskim Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Ty, mimo, że mieszkasz wiele tysięcy kilometrów od naszych Tychów, nadal jesteś zaangażowany w działalność naszej parafii. Czy zgodzisz sie na przeprowadzenie wywiadu z Tobą? Maciej...

Czytaj więcej
Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które robią coś w naszej parafii. Ty podjęłaś się trudu prowadzenia zespołu parafialnego, a także w ubiegłym roku zorganizowałaś akcję pieczenia ciasteczek dla seniorów. Nie znamy Cię i chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na...

Czytaj więcej
Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Razem ze swoimi dzieciakami czynnie bierzesz udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Agnieszka Tabor: Tak. Red. TE: Na początku kilka słów o...

Czytaj więcej
Rozmowa z Mironą Siąkowską

Rozmowa z Mironą Siąkowską

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Bierzesz bardzo czynny udział w wielu organizowanych u nas imprezach. Zawsze możemy liczyć na Twoją pomoc. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Mirona Siąkowska: Tak. Red.TE: Wiem, że mieszkasz...

Czytaj więcej
Wywiad z Krystyną Boczar

Wywiad z Krystyną Boczar

- dobrym duchem naszej parafii, która dba nie tyle o nasze  dusze ale i o ciała. Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Czy udzielisz nam wywiadu? Krystyna Boczar: Tak

Czytaj więcej
Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Adam Łazarski: Tak.  Red.TE: Jeżeli dobrze pamiętam, z tyską radą parafialną jesteś związany juz kilka dobrych lat. Opowiedz nam coś o tym...

Czytaj więcej
Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi Pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Heleną Kłosek sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na imprezy. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Krystyna Niemiec: Tak . Oczywiście lecz nie spodziewałam się, że to już moja kolej. Red.TE: Jesteś jednym z członków komisji rewizyjnej, która wchodzi w...

Czytaj więcej
Halina Pokorska - radna naszej parafii

Halina Pokorska - radna naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Halina Pokorska:  Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie już z tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Jarosław Kurowski: Tak, chociaż nie wiem, ile danych mogę ujawnić, żeby nie wejść w konflikt z ustawą o ochronie danych osobowych RODO. Red.TE: Na...

Czytaj więcej
Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Ewald Niemiec: Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się pani na udzielenie  wywiadu? Barbara Kostrzewa:  Tak Red.TE: Na początek pytanie o sprawy związane z pełnieniem funkcji w naszej parafii. Którą kadencję jest pani  radną i co spowodowało...

Czytaj więcej
Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na  udzielenie  wywiadu? Adam Kocjan:  Tak oczywiście Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jesteś radnym, jakie pełniłeś w niej funkcje i co spowodowało, że postanowiłeś do niej...

Czytaj więcej
Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, chcemy w Tyskim Ewangeliku przedstawić wywiady z wszystkimi radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się Pan na  udzielenie  wywiadu, Jerzy Gospodarek: Tak Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jest Pan radnym i co spowodowało, że postanowił Pan do niej kandydować? Jerzy Gospodarek: Jestem...

Czytaj więcej
Adam Adamus - radny naszej parafii

Adam Adamus - radny naszej parafii

Red.TE:Na poczatku tego roku została zaprzysiężona   nowa Rada Parafialna, wybrana przez zgromadzenie parafialne. Postanowiliśmy, że od tego numeru Tyskiego Ewangelika będziemy przeprowadzać wywiad z jednym z radnych. Alfabetycznie jesteś na pierwszym miejscu i to ciebie pierwszego spotkała ta przyjemność . Czy zgadzasz się na udzielenie ...

Czytaj więcej
Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Red.TE: W poprzednich numerach TE rozpoczęliśmy przedstawiać kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Ryszard Jaworski: Tak, zgadzam się.

Czytaj więcej
Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Red.TE: Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, że w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu parafii. Od roku jesteś dyrygentką naszego chóru. Chciałabym przeprowadzić z Tobą wywiad. Czy zgadzasz się? Dorota Kurowska: Oczywiście. Red.TE: Jak to się stało, że zostałaś dyrygentką tyskiego chóru? Dorota...

Czytaj więcej
Iwona Małajny - sekretarz Rady

Iwona Małajny - sekretarz Rady

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Iwona Małajny:  Oczywiście i jest mi bardzo miło. Red.TE: Na początek pytanie bardzo formalne. Pełnisz funkcję radnej pierwsza kadencję. Co sprawiło, że postanowiłaś do...

Czytaj więcej
Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Dotychczas przeprowadzałam wywiady z postaciami dosyć znanymi w naszej parafii. Byli oni znani i rozpoznawalni. Są jednak w parafii osoby bardzo aktywne, chętne do wszelakiej pomocy, jednak nie zawsze wszyscy kojarzą ich twarze. Taką właśnie osobą jest p. Krystyna Kocjan. Czy mogę zadać Ci...

Czytaj więcej
Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Jubileusz 20-lat poświęcenia kościoła i 32 lata od daty erygowania parafii to wystarczająco długi czas, by zacząć wspominać tych, którzy przyczynili się do ich powstania. Taką osobą był p. Ernest Adamus, pierwszy kurator naszej parafii, który tę funkcję pełnił od 1983 do 1997 roku. Niestety 15...

Czytaj więcej
Rozmowa z Martą Adamus

Rozmowa z Martą Adamus

Red.TE: W każdym numerze Tyskiego Ewangelika ukazuje się wywiad ze znana osobą w naszej parafii. Najczęściej rozmawiałam z osobami, które są w niej bardzo aktywne . Pomyślałam sobie, że warto byłoby porozmawiać z przedstawicielem młodego pokolenia. Wszak młodzież to nasza przyszłość. Marta czy zgodzisz się...

Czytaj więcej
Helena Kłosek - wywiad

Helena Kłosek - wywiad

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Małgorzatą Magner sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na wycieczki. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Lucyną Kłosek -  prowadzącą szkółkę niedzielną

Lucyną Kłosek - prowadzącą szkółkę niedzielną

Red.TE: Razem z Mariolę Fenger i Joanną Widuch prowadzisz szkółkę niedzielną w naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Tobą króciutki wywiad. Zgadzasz się. Lucyna Kłosek: Tak. Oczywiście. Red.TE :Wiem , że nie jesteś rodowitą tyszanką. Skąd pochodzisz i jak trafiłaś do  naszej parafii? Lucyna Kłosek: Pochodzę z Zamarsk...

Czytaj więcej
Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Red.TE: Dzień dobry. Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu naszej parafii. Czy może tym razem Pani  udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań? Pani Monika: Oczywiście Red.TE: Jest Pani dyrygentką naszego chóru. Jak do tego doszło ...

Czytaj więcej
Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Red.TE: W każdym wydaniu Tyskiego Ewangelika przeprowadzamy wywiad z jednym z członków Naszej Parafii. Były to rozmowy z pracownikami i działaczami, którzy mają istotny wkład w parafialne życie naszego kościoła. Pani także zalicza się do tego grona, gdyż przez wiele lat, poświęcała pani swój wolny...

Czytaj więcej
Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Red.TE: W poprzednim numerze TE rozpoczęliśmy przedstawianie kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Andrzej Glajcar: tak, oczywiście.

Czytaj więcej
Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Red.TE: W obecnej kadencji rady parafialnej jesteś kuratorem naszej parafii. Chcielibyśmy Cię poznać trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Wiesiek: Oczywiście. Red.TE: Wiem, że pochodzisz z innej parafii . Od jak dawna jesteś tyszaninem i z jakiej parafii pochodzisz.?

Czytaj więcej
Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Red.TE: Ostatnio, jak to się u nas mówi, często "spadasz z ambony". Stworzyłeś i obsługujesz stronę internetową naszej parafii. Zajmujesz się graficznym składem gazetki "Tyski Ewangelik". Sporządziłeś wniosek o dotację na remont okien do Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, wcześniej zająłeś się likwidacją baraku, w...

Czytaj więcej
Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Red.TE:  Chyba wszyscy w naszej parafii znają Panią z widzenia, bo co tydzień zasiada pani przy organach i gra na nich w czasie nabożeństwa. Chcielibyśmy jednak  poznać  Panią trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Pani Irena: Oczywiście. Red.TE: Czy jest Pani rodowitą tyszanką, czy pochodzi pani z...

Czytaj więcej
Mariola i Roman Fengerowie

Mariola i Roman Fengerowie

Red.TE: Pierwszy raz przeprowadzać będę wywiad z małżeństwem, ale chyba trudno byłoby rozdzielić Waszą działalność. Stąd pomysł aby porozmawiać z  Wami jednocześnie. Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Was. Mogę zadać parę pytań? Mariola: Oczywiście. Red.TE: Wiem Romku, że ty jesteś tyszaninem z urodzenia. Powiedz gdzie poznałeś Mariolę...

Czytaj więcej