Bóg mówi: Dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza. - Ez 36,26

English Bible Camp - podsumowanie

Pięćdziesiąt jeden dzieci przez pięć dni

 Gdy o English Bible Camp chcemy powiedzieć jednym słowem to będzie to słowo SUKCES. Na pewno sukces i w odniesieniu do dzieci - bo i z Biblią i z angielskim, i sukces organizacyjny - w końcu zorganizowano nie tylko pięć dni zajęć dla dzieci, ale też organizacja wolnego czasu dla siódemki Amerykanów. No i sukces inicjatywy Maćka Kiełbasińskiego - naszego parafianina, którego drogi doprowadziły do nieznanej nam wcześniej miejscowości położonej w pobliżu Chicago, Schaumburga.

Sukces, na który złożyła się praca wielu osób przy organizacji zabaw dla dzieci, akompaniamencie do śpiewu i śpiewie, tłumaczeniu w czasie zajęć i podczas nabożeństw, dystrybucji posiłków, sprzątaniu, nagłośnieniu, obsłudze dmuchanego zamku, organizacji pokazu przeźroczy dokumentujących zajęcia, transporcie ... Ufff. Czy wymieniłem wszystko i wszystkich? Proszono mnie bym nie wymieniał nazwisk. I pewnie słusznie bo znamy ich wszystkich. To, po prostu, są zawsze ci sami spośród nas, Ci, na których zawsze można liczyć.

Nie możemy też zapomnieć o jednym. O pogodzie, na którą chwilami narzekaliśmy - było nawet zbyt gorąco. I przed przyszłorocznym English Bible Camp pomyśłmy o tym, jak przeprowadzić zajęcia dla dzieci, gdy pogoda, któregoś dnia, nie będzie nam sprzyjała tak bardzo.

zob. też:

duszpasterzeewangelikmlodziparafianiesamiosobietransmisjawakacjekancelariawypozyczalnia

Od Redakcji

27. lipca

Tak. To już piąty, zakończony piknikiem parafialnym, rok istnienia naszej strony internetowej. Myślę, że warto pokusić się o kilka podsumowań.

Po pierwsze - więcej się wokół nas dzieje. I w kraju i w naszym Kościele. Mówił o tym Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec, w kazaniu o Kościele jutra głoszonym podczas głównego nabożeństwa Dni Kościoła oraz w swoich wypowiedziach z ostatnich dni: Oczekuję odpowiedzialności, Chodzi o szacunek, a zwłaszcza w ostatniej, odczytanej podczas niedzielnych nabożeństw od ołtarza: Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie.

Więcej…